Посадовиця, серед іншого, розповіла, чи бракує педагогів у Чернівецькій громаді, а також про молодих фахівців та їх заохочення.
Так, за словами Ірини Ткачук, у школах наразі найбільше не вистачає таких працівників: асистенти вихователів та вчителів - 11 ставок, вихователі груп продовженого дня - 9 ставок, вчителі іноземних мов: англійська - 6 вакансій, французька - 1, української мови - 2 вакансії, початкових класів - 1 вакансія.
«Не можемо сказати, що є багато вакансій. На всю громаду такі цифри цілком прийнятні. Якщо говорити про садочки - значно гірша ситуація. Проте в нас також і суттєво зменшилася кількість дошкільнят в громаді, якщо у вересні 2022 року було 8,5 тисяч дітей, станом на вересень 2024 року маємо 6 600. Різниця колосальна. Ми закриваємо, зводимо групи, через те, що немає діток», - розповіла освітянка.
Серед педагогічного складу Чернівецької громади працюють:
- 285 учителів віком до 30 років - 12,3%,
- віком 31-40 років 283 учителі - 12,2%.
- також в громаді працюють 238 педагогів пенсійного віку - 10,2%.
«Чернівці, як безпечна територія у повномасштабній війні, дала змогу нам збалансувати ситуацію. Тому що були звільнення, коли люди виїжджали за кордон, але й приїхало багато педагогів з інших областей, з інших громад. Тому ми збалансували приблизно мережу. Станом на зараз середня заробітна плата вчителя у Чернівцях становить 14 тисяч гривень. Ми підтримуємо молодих спеціалістів. Мало хто з громад так працює. Ми йдемо без програми підтримки молоді, все суто нашими наказами, робимо доплати. Офіс освітнього омбудсмена нещодавно оприлюднив кращі практики підтримання молодих фахівців, то ми там одні з перших», - розповіла Ірина Ткачук.
Отримуйте новини в Telegram
Аби мотивувати молодих спеціалістів йти працювати у заклади освіти, у міському профільному управлінні запровадили механізм регресивних доплат, додає керівниця:
«Наш досвід поширюється на загальнодержавний рівень, його вивчають. Але знову ж таки мало хто на це йде. Адже це навантаження на міський бюджет. До прикладу, у школах та позашкіллі ми зробили такі регресивні доплати: чим менший стаж – тим більші доплати. Від 0 до 3 років – це 50%, 3-5 років – це 40 відсотків. 5-10 – це 30%. Людям дається змога отримати знання, досвід, мати стаж, підняти кваліфікацію, щоб мати свої законні доплати, а поки вони їх не мають - ми їх підтримуємо з міського бюджету. У садочках ми зробили виплати для всіх працівників, не обмежили роками – 30% доплати. Також ми виплачуємо педагогічну інтернатуру наставникам».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами