Ковзаючи поглядом по сторінках соцмереж, читаючи пости знайомих і незнайомих, беручи участь в жарких дискусіях, кожен з нас зустрічав сторінки з безкоштовними тестами, результати яких генеруються на основі інформації на сторінки в соціальній мережі.
Вкрай спокусливо дізнатися, як ти будеш виглядати в 70 років або хто в твоєму списку милих і стерв? Чому болить твоя душа і на яку породу собак ти схожий? А всього лише потрібно натиснути на кнопку "Надати доступ до сторінки" – і отримаєш результат. Але ніщо на землі не буває безкоштовно – навряд чи люди сидять і за так придумують, чим вас розважити, пише Сегодня.
Веселі тести в фейсбуці на кшталт "Яка ти принцеса Діснея" і "На кого із знаменитостей ти схожа" не просто видають досить сумнівні результати, а й збирають приватну інформацію про користувачів. Додаток отримує повний доступ до всіх даних на фейсбуці – вік, стать, список друзів, адреса електронної пошти, геолокацію, публікації в хроніці і всі фотографії. Причому все це – безкоштовно і назавжди, з можливістю зберігати цю інформацію де завгодно і кому завгодно передавати.
Проте багато користувачів дивуються: секретів в фейсбуці не зберігати, тоді що мені з цього? Найшкідливіше – надання рекламодавцям ваших даних, через що ви будете отримувати небажану і настирливу рекламу по всіх можливих каналах. І найнеприємніше – надання банкам вашої особистої інформації, яку вони використовують для оцінки вашої платоспроможності. Крім того, ваші фотографії потім можуть виявитися зовсім не там, де ви очікували їх побачити.
Цілком можливо, що ваша фотографія може потім виявитися в не належному місці, а власник сервісу посилатиметься на договір – ви йому дали право використовувати зображення де завгодно, в тому числі для реклами цього самого сервісу. Але і це ще не всі неприємності.
Ці дані можуть бути використані далі для фішингу, зловмисники можуть розсилати листи від його імені людині, дані якої витекли, припустимо її родичам, колегам, керівнику. І якщо раніше зловмисники витрачали місяці для збору подібної інформації, то тут ми надали її самі.
Щоб все виправити, потрібно закрити доступ до додатка в налаштуваннях соцмереж – правда, сервіс не гарантує, що ваші дані звідти остаточно зникнуть. Фахівці з безпеки наполягають: якщо не терпиться дізнатися, хто ви з "Зачарованих", заведіть другу сторінку і залиште там самий мінімум персональних даних в інформації про себе. А якщо захочеться поділитися результатами, зробіть скріншот і його опублікуйте в своїй стрічці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами