В залі учбово-методичного центру культури Буковини відбулося відкриття виставки яворівської іграшки-забавки для дітей та дорослих відомих майстрів з Львівщини Семена Тлустого та Галини Шумило.
Митці ознайомили гостей з історією яворівської іграшки та розкрили деякі таємниці своїх творінь, інформує Чернівецька ОДА. Після урочистого відкриття митці провели майстер-класи із розпису такої іграшки.
Довідково: цей декоративний розпис, який виник ще у XVIII, вирізняється своєрідною технологією, художнім смаком та стриманістю декору. На жаль, наприкінці 80-х років ХХ ст. тридиція створення таких іграшок почала занепадати. Проте за часів Незалежності України завдяки зусиллям майстрів народного мистецтва традиції яворівського орнаменту та створення іграшки-забавки почали активно відроджуватися. Тож сучасні українські діти та навіть їхні батьки мають можливість ближче познайомитися з цими чудовими дерев’яними забавками, їхньою оригінальною конструкцією та особливою механікою для кожного витвору. Ці іграшки не шкодять здоров’ю людини, бо вони виготовляються виключно з деревини, а розписуються лише безпечними акриловими фарбами, що замінили рослинні барвники.
Для розпису ще на зорі яворівської забавки використовувалися три кольори: зелений (символізує траву та листя), червоний (плоди та ягоди), синій (небо та воду), а на початку ХХ ст.. почав використовуватися й четвертий колір – жовтий (символізує сонце).
Народні умільці запрошують усіх бажаючих у самобутній світ старовинного українського народного мистецтва. Виставка триватиме до 24 квітня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами