Народний депутат України, Дмитро Добродомов у програмі "Суть речей" на Радіо 10 розповів, які 6 кроків варто зробити Україні, щоб вийти з кризи вже за декілька місяців.
Дмитро Добродомов: У нас є конкретних 6 кроків. Дуже легко і просто можна знайти кошти, не залазячи в кишеню простих українців. Просто треба залізти у кишені непростих громадян, але їх десяток. Мова йде про введення галузевої мінімальної зарплатні на експортоутворюючих підприємствах. У нас металургійна, машинобудівна, енергетична галузі, це ті галузі, які йдуть переважно на експорт. Це добре, що вони йдуть на експорт. Всі товари продають у валюті, в доларах, євро. За останні три роки ця валюта подорожчала у гривневому еквіваленті в три з половиною рази. Тобто прибутки у гривні утримуються в три рази більше і зарплата працівників, а у цій сфері задіяно до 5 млн людей, не змінилася взагалі. Це несправедливо. Тут включається формула зарплати, це надприбуток. Якби він включався, то прибуток цей більший дав би стимул бізнесові, це ще 30% до бюджету, і без друкарського верстату ми могли покрити підвищення пенсій і мінімальних зарплат. Це чесно. Треба лише політичної волі і трусонути олігархів. У яких прибутки сідають у кишені. Уряд на це не готовий іти, хоч проект пропонований. Коли ми прийдемо до влади, я гарантую, що він буде прийнятий.
Читати ще: Долар буде не 30 грн, як каже уряд, а 35 - Д.Добродомов пояснив чернівчанам чому
Друге – це зменшення тиску на малий і середній бізнес. Податкові канікули, які гарантують більше 10 робочих місць, 3 роки канікул на податок на прибуток. Податок з зарплати треба платити, а таким чином ми стимулюємо і розвиваємо ці процеси. Нульові ставки для імпорту обладнання деревообробної сфери. За моєї ініціативи був розроблений проект щодо мораторію вивозу кругляку, я був співавтором. Перший же рік цього мораторію показав плюс 15% збільшення в цій галузі, на тлі падіння загальної промисловості на 6 %. Це означає, що ми йдемо правильним шляхом, але нам треба розвивати виробництво. А не так як тепер, що поляки збільшили робочі візи офіційно і заробітчани вже перераховують 3% ВВП країни. Деревообробники кажуть просто приголомшливу річ, вони готові все робити, але робочих рук нема. Люди втікають працювати за кордон масово. А ми замість того, щоб готувати кваліфікованих кадрів для майбутніх проектів, ми нищимо профтехосвіту. Де ми збираємося брати кваліфіковані кадри, якщо ми не заклали в бюджет гроші на профтехосвіту?
Все переклали на місцеві бюджети. Ми по суті опинимося в ситуації, коли перестанемо випускати кваліфікованих працівників і зробимо ту мрію капіталізму, коли перетворимося на ресурсну країну, з якої можна буде вивозити пшеницю, землю і той самий ліс-кругляк. Президент вже пообіцяв скасувати мораторій на вивіз кругляку. Напевне він забув, що у нас парламентсько-президентська країна.
Людмила Григорчук: Ще 7 з половиною років мораторій має діяти?
Дмитро Добродомов: Так. Саме стільки треба для відновлення цієї галузі. Ми ж не проти продавати ліс, але оброблений. Відновити кількість робочих місць, як було раніше. Якраз на Чернівеччині, Франківщині, Львівщині втратили 250 підприємств деревообробних. Навіщо вони, якщо можна просто продати дерево і все. Дві три сім’ї наповнили собі кишені все. Ми це припинили. Це такі ініціативи, які є плюсові.
Митниця. Ми втрачаємо мінімум 120 мільярдів гривень через контрабандні схеми. Знаєте, як ці питання вирішуються дуже просто?
Людмила Григорчук: Як?
Дмитро Добродомов: Треба найняти 9 працівників. Я не помиляюся, саме 9 працівників, ці працівники у три зміни працювали б у бек офісі. У Києві, маючи комп’ютери, підключені до мережі Інтернет. Бо і з поляками, і з угорцями, і з Словаччиною, маємо домовленості про співпрацю. Програма символізує, якщо йдуть неспівпадіння. Я два роки б’юся, щоб це зробити і ніяк.
Людмила Григорчук: Як пояснюють це?
Дмитро Добродомов: Ніяк не пояснюють. Ці люди не позбавлять себе додаткових коштів, які вони між собою розподіляють. Я намагався говорити з Насіровим про це і після 5 хвилин я зрозумів, що його дорога туди, де його побачила вся країна у цій ковдрі, коли намагалися запобіжний захід зробити. Доходить до абсурду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами