Максим Бурбак, депутат Верховної ради у програмі "Суть Речей" розповів, чому маємо такі проблеми у державній службі
Слухач: Ваша думка щодо того, що сьогодні ще день держслужбовців і розкажіть, як ви дивитися на те, що не має бути такої широкої різниці між найнижчими працівниками держслужбовців і найвищими?
Максим Бурбак: З нагоди дня держслужбовця хочу поздоровити всіх. Знаєте, що Верховна Рада прийняла законопроект про державну службу, де враховані європейські норми, це вимога Євросоюзу, він був у пакеті «по безвізу», так званому. Це законопроект ми повинні прийняти були, щоб легалізувати безвізовий режим. Урядом Арсенія Яценюка було прийнято збільшення зарплати держслужбовцям на 10%. По-друге, треба підняти престиж праці держслужбовця.
Я впевнений, що молодь, яка лише закінчила заклади, не зможуть плідно і відповідально працювати на держслужбі за 1300 гривень. Це ж молоді сім’ї. Держслужбовець повинен віддаватися повністю праці, а він думає, де ще заробити. Я бачу, як носять сумки з обідами з дому. А ще думає, як ще десь щось умикнути. Я впевнений, що треба скорочувати кількість держслужбовців, але не зменшувати зарплати. Думаю, що держслужбовець буде краще працювати за зарплату трьох, і буде ще кращий результат.
Скажіть, управління АПК ОДА, нічого персонального, скажіть будь ласка, у нас нема державної форми власності на землю, є фермери, є приватні господарства, що робить управління? Це все статистика. Зараз нема контролю над сівозміною, нема поголів’я великої рогатої худоби у таких об’ємах. Що роблять такі чивники? Я не знаю, а є такі напрямки, як розвиток туризму, інвестиції, тут треба підсилювати фахівцями, але фахівці не підуть на 2 тисячі гривень, він знає де гроші заробити і його запрошують.
Дивіться, молодь масово виїжджає за кордон. Я їх розумію, вони хочуть вже жити в Європі, прикро, ми маємо на них опиратися в цьому, але це їх вибір, тому законом про держслужбу, головна мета його – повернути престиж, зацікавити людей повертатися на держслужбу і врешті решт – це та рушійна сила, яка буде впроваджувати реформи. Тому що часто-густо, я приїхав з округу, я спілкуюся з держслужбовцями у органах місцевого самоврядування, в райдержадміністраціях, мені деколи стає сумно, тому що я розумію, що так це не злетить, тому треба повертати, треба збільшувати зарплатню, я розумію, що ми зараз говоримо про держслужбовців, а бабуся зателефонує і скаже – проживи за 1300 гривень.
Хочу всім нагадати, що 23 роки в цій країні ніхто нічого не робив по реформуванню, все проїдалося, ми проїдали спадок Радянського Союзу, ми стали на 170 місцях по економіці в світі, а були в перших, у нас був величезний потенціал. По-друге, коли мені розказують, що отримувати зарплати 200 доларів, а тепер менше, то шановні, ми що в Америці живемо? У нас як були гривні, так і лишилося. Або ще, мене вбиває, коли мені кажуть, що при Януковичу краще жилося, бо війни не було, долар - по 8. Та ви розумієте, якщо б не було Революції гідності, то липень-серпень 2014 року вони б зайшли на нас економічною війною.
Пам’ятаєте, як Януковичу Медвєдєв сказав, що якщо ми не будемо платити за газ, то будуть забирати підприємствами, забули, що через анексію Криму ми втратили 20% економіки країни. Або коли пенсіонери кажуть, чому малі пенсії? Я кажу, а вам вчасно їх платять?, Так, кажуть. А під час другої світової виплачували пенсії? Ні. Завдячуючи волонтерам, всій громадськості і роботі Уряду Яценюка, ми відродили армію нашу. На початок анексії Криму, у нас було 5 тисяч штиків, це казав Олександр Турчинов. Зараз у нас боєздатна армія, працюють військові заводи. Ми відновили армію і 5% внутрішнього валового продукту, понад 5 мільярдів гривень направлені на посилення обороноздатності країни, це також заслуга уряду Яценюка, в якому я працював.
Якщо порівняти, що було раніше, нагадаю, хто так тоскує за часами Януковича, що 1 березня 2014 року, після Революції гідності, на єдиному казначейському рахунку було 180 тисяч гривень. 10 тисяч євро. На всю державу. Грудень 2015 року – 47 мільярдів гривень. Це прості цифри. Порівнюйте їх і робіть висновки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами