Сьогодні, 2 березня, у програмі «Нові Правила» на Радіо 10 відбулась зустріч зі Станіславом Костенком, який разом із дружиною релокував підприємство з обсмаження кави до Чернівців, пише Медіа агентство АСС.
«В 2019 році я працював на іншій роботі й вже точно планував, що в мене буде свій бізнес. Ми з дружиною заощадили кошти й так вийшло організувати таке своє виробництво. Про каву я не знав взагалі нічого. Я точно знав, що хотів виробництво та керувати людьми, щоб була велика крута команда, яка працюватиме у своє задоволення і це буде така гармонійна система», - каже підприємець.
Чоловік розповів, що йому «вискочила» реклама кавового обладнання.
«У 2019 році був чемпіонат у Києві по обсмаженню кави та велика виставка. Відтак ми поїхали до Києва, побачили обладнання, поспостерігали за процесами, як це гарно та смачно. І одразу тоді я зрозумів, що мені це цікаво. Це будь-де, це велика ніша, і ми розуміли, що в Миколаєві це точно вистрілить – бо у нас мало таких виробництв», - каже підприємець.
Він розповів, що підприємство почало показувати, що таке свіже обсмаження кави.
«Це не така кава, що їде довгий час з-за кордону, потрапляє із рук в руки, потім їде до Миколаєва і там її продають у магазинах – я називаю це мертва кава. А ми даємо свіжий продукт – бо приходить сировина нам зеленою, ми її самостійно обсмажуємо, слідкуємо за якістю та усіма процесами», - зазначив Станіслав Костенко.
«Ми маємо понад 20 різних сортів кави із різних куточків світу. Є, наприклад, з різних регіонів та різних плантацій Ефіопії, ми все підбираємо, куштуємо, замовляємо. Насправді зараз все більше і більше розвивається кавова культура і кожен фахівець намагається взяти якийсь особливий та індивідуальний сорт кави, аби він чимось відрізнявся і казати, що ця кава є лише у мене. І це круто, що наразі є такий вибір», - розповів підприємець.
Станіслав розповідає, що 23 лютого 2022 року замовив обладнання – дестоунери, які чистять від каміння та паличок.
«Цього дня ми розвантажували це обладнання, до 22 вечора налаштовували. Чоловік каже: «Розрахуймося вже не звечора, а завтра вранці». А я кажу: «Та ні, давайте вже сьогодні». Відтак ми таки розрахувались 23 лютого увечері і в 3-4 ранку вони поїхали, проте я зателефонував їм і вони зазначили, що поїхали таки на Київ, бо бачать, що почалось повномасштабне вторгнення. Ми живемо за декілька кілометрів від аеропорту, а спочатку ж окупанти почали бомбити військові об'єкти, авіасмуги тому ми дуже відчували ці вибухи о 3-4 ранку 24 лютого. Проте ми з дружиною були готові до цього, речі були складені ще за тиждень», - сказав підприємець.
Станіслав розповів, що у підприємства були і є партнери, які вже багато років працюють в Чернівцях.
«З початком війни ми поїхали до Тернополя та пробули там два тижні, а потім поспілкувалися з ними (партнерами - ред.) та приїхали до Чернівців, де нам допомогли з переїздом та облаштуванням роботи. Я хотів особисто поїхати до Миколаєва, завантажити її обладнанням та привезти це до Чернівців, проте так не вийшло. Тому ми скористалися послугами фірми зі Львова та нам доставили обладнання за 3 доби.
У Чернівцях мені дуже комфортно, я швидко звик насправді. Це компактне місто, з гарною архітектурою. Я бачу, як місто змінюється навіть під час повномасштабної війни – будуються і парки, і сквери, і дороги», - сказав бізнесмен.
Люди пристосувалися до ситуації – бо хочуть жити, каже Станіслав:
«Ще 24 лютого наш кур’єр розвозив продукцію по Миколаєву. Ми не працювали орієнтовно два-три тижні після початку повномасштабного вторгнення, дуже швидко окупували Херсон тоді, ми думали, що буде так ж складна ситуація й у нас в області. Але завдяки ЗСУ, цього не відбулось. Ми з дружиною переїхали до Чернівців, а наші працівники не захотіли їхати, тому залишалися у Миколаєві. В якийсь момент ми зрозуміли, що магазини в Миколаєві продовжують працювати і потрібно постачати каву, якої вже немає. Потрібно забирати виробництво та релоковувати його до Чернівців та потім відправляти продукцію до Миколаєва. Тобто ми працювали дистанційно – виробляли каву тут, у Чернівцях, та пакували її наші співробітники у Миколаєві».
Засновник кавового підприємства розповів, що відкрили виробництво у Чернівцях вже після двох тижнів після повномасштабного вторгнення. Спочатку працювали вдвох з дружиною, самі смажили та фасували й відправляли на Миколаїв. Зараз, каже підприємець, вже є пакувальниця, яка допомагає.
«Наразі я можу сказати, що наше виробництво поки точно не планує зачинятися у Чернівцях, адже нам важлива стабільність роботи та якість нашої продукції. Хочу зауважити, що ми працюємо не лише для Миколаєва, або ж для Чернівців, а й на всю Україну, а також плануємо – на закордон», - додав чоловік.
«Я вважаю, що у нас гарна якість кави, ми працюємо на топовому обладнанні європейської якості, знання про каву також високі, тому даємо смачний та крутий продукт. Кава та обладнання з-за кордону, а смак – український.
Багато людей, які наразі вимушено перебувають у Європі, телефонують та скаржаться, що кава там не така смачна, як в Україні. У більшості в Україні ми обсмажуємо в середній або світлій обсмажці. Через це у ній відчувається аромат, усі смакові властивості, дескриптори, а не просто шоколад та карамель при темних обсмаженнях. Тобто у нас виробився вже окремий та класний стиль, через що наша українська кава і смачна», - розповів підприємець.
За словами чоловіка, цей продукт буде жити дуже довго, бо наразі виробляється певна культура цього.
«З кожним роком рівень споживання лише зростає і ця індустрія буде розвиватись і розвиватись. Куштуйте свіжу каву, пийте арабіку, не забувайте, що кава це не жолуді, а продукт харчування і як і всю їжу її треба ретельно обирати та смакувати», - підсумував Станіслав Костенко
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами