Прикрашання ялинки перед Новим роком – одне з найцікавіших занять, пише ІА АСС. Також це дуже давня традиція. Безумовно, новорічна іграшка є символом свята і має свою цікаву історію та несе закодовану інформацію у собі.
«Особливо цікавими є скляні іграшки. Це вже рідкість. Багато з них зберігаються у фондах нашого музею. У часи Микити Хрущова найголовнішою іграшкою була скляна кукурудза, згодом видували інші овочі та фрукти. А коли Гагарін полетів у космос, з’явились іграшкові космонавти. Є і ракета. Також було багато ідеологічної символіки», - розповідає Марія Унгурян, завідувачка відділу новітньої історії Чернівецького обласного краєзнавчого музею.
Новини ІА АСС є у Viber
Традиція прикрашати ялинку пов’язана з райськими деревами, де кульки символізували яблука, каже фахівчиня. Пів століття тому у Чернівцях працював склодзеркальний завод, де виготовляли прикраси за ескізами художників. Зараз скляні іграшки замінені на більш практичний полістирол.
«Сучасне засилля китайських прикрас спрощеного зразка у вигляді кульок відсунуло на задній план більш творчі та фантазійні зразки цього прикладного мистецтва», - додала Марія Унгурян.
Читати: Як стильно прикрасити новорічну ялинку: головні тренди
Старі іграшки є об’єктом зацікавлення серед колекціонерів. У середині минулого століття прикраси виробляли ще й на прищепці. Торік на інтернет-аукціоні придбали скляну школярку 1950 року виробництва Московського склозаводу за 24 тис грн.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами