Днями під час прес-конференції начальник управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації презентував журналістам виготовлений відомством атлас-довідник «Заповідні перлини Буковини».
Минуло вже майже півтора десятиліття, як побачила світ невелика книжечка «Буковина – заповідний край». З того часу ситуація у природно-заповідному фонді області змінилася: з’явилися два нові національні природні парки «Черемоський» та «Хотинський», зросла кількість та збільшилась площа інших цінних природоохоронних територій, за площею яких Чернівецька область входить до першої п’ятірки найбільш заповідних регіонів України.
На цей час в області нараховується 331 заповідна територія, загальною площею понад 110 тис. га, що складає 12,8% території області, із них - 25 об’єктів мають загальнодержавне значення, а саме: національні природні парки «Вижницький», «Черемоський» та «Хотинський», 10 заказників, 9 пам’яток природи, 2 дендропарки та Чернівецький ботанічний сад; 306 об’єктів мають місцеве значення, серед них: 2 регіональні ландшафтні парки, 47 заказників, 175 пам’яток природи, 4 дендропарки, 40 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 38 заповідних урочищ.
Читайте також: Екологи оновлять Червону книгу Буковини
При складанні атласу-довідника використані відомчі матеріали управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації, літературні дані, результати опрацювання музейних колекцій і власних досліджень авторів.
У відповідних нарисах наведена характеристика цінності природно-заповідних територій та об’єктів Буковини, їх науково-освітнього і практичного значення, можливостей подальшої оптимізації структури. Авторському колективу вдалося підготувати добре ілюстровану книгу, яка знайомить читача зі станом заповідної справи Буковини. Це необхідне для багатьох установ і організацій, природокористувачів і краєзнавців видання дозволяє скласти уявлення та намітити плани щодо подальшого розвитку заповідної справи, адже нинішні майже 13% заповідності регіону ще не сягають науково обґрунтованих і необхідних показників у 15-20%.
Завантажити електронну версію довідника можна за посиланням https://www.researchgate.net/publication/323309444_Zapovidni_perlini_Bukovini_Atlas-dovidnik_Protected_areas_of_Bukovyna_An_atlas_and_handbook
Джерело: прес-служба Чернівецької ОДА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами