Різдво завершилось бідою для 38-річного буковинця. Після традиційної для родини розваги, чоловік опинився на лікарняному ліжку.
38-річний Володимир після Різдва став пацієнтом офтальмологічного відділення. Вирішив підпалив феєрверки, які не загорілися на Новий рік.
Володимир, постраждав від феєрверка: На Новый год выстрелили только 6-7 штук. Там запасной фитиль есть. Только поджог - и сразу зажглись, я не успел.
Після спалаху піротехніки рідні Володимира викликали «швидку». Медики кажуть: вогонь від феєрверку обпалив обличчя чоловікові, а ударна хвиля - розтрощила йому око. Шансів врятувати його – немає.
Людмила Мальцева, лікар очного відділення: Состояние глаза было очень тяжелое, ушиб з размозжением глазного яблока. Провели ему терапию, и завтра будет удалено это размозженное глазное яблоко.
Причини нещастя Володимир не розуміє. Каже: купував піротехніку в перевіреній роками крамниці. Щоправда, зараз зарікається ще колись використовувати феєрверки і закликає не робити це інших.
Володимир, постраждав від феєрверка: Именно в магазине, не первые годы беру. 6 или 7 подряд. Повезет до поры до времени.
Тим часом, лікарі щороку на різдвяні свята колекціонують схожі травми. Кажуть, здебільшого їх причинами є необережність та вживання алкоголю.
Валерій Шуленін, завідуючий офтальмологічним відділенням розповів: Минулі роки бувало більше – і 5 і 6 від різних моментів – і пробки шампанського, і піротехніка, і бутилки розбиті об голову – око страждало, люди люблять випити, але не завжди контролюють свої дії.
Як діяти при різних травмах очей розповів доцент кафедри офтальмології ім. Б.Л. Радзіховського Олег Кучук:
Як тільки випадає сніг, до нас звертаються діти з контузіями очей «сніжками», травма більш складна, якщо сніг вологий, добре ліпиться, якщо на ньому утворилась тонка крижана кірочка. Не завжди можна прогнозувати наслідки контузії. Око не пробачає навіть не дуже сильних ударів. Дитина не завжди поскаржиться на погіршення зору одного ока. Ось чому після будь-якого удару по оку одразу слід показати дитину офтальмологу, який призначить повторну консультацію через один, три та шість місяців після травми.
З метою першої допомоги у разі проникного поранення слід закапати в кон'юнктивальний мішок дезінфікуючі краплі, накласти бінокулярну пов'язку. Після надання першої допомоги постраждалого необхідно негайно відпра¬вити у спеціалізований офтальмотравмцентр в горизонтальному положенні на спині.
У випадку опіку ока слід:
1. видалити тверді частки з поверхні ока та кон’юнктивальної порожнини (за необхідності використати місцевий анестетик);
2. інтенсивно промити кон’юнктивальний мішок фізіологічним розчином, розчином фурациліну (1:5000), водою (дистильованою або будь-якою). За можливості використати специфічні антидоти;
3. закапати в кон’юнктивальний мішок дезінфікуючі краплі або закласти антибіотикову мазь;
4. накласти пов’язку та терміново направити пацієнта в офтальмотравмцентр.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами