Саме визначення «ЖРЕП» на сьогодні не відповідає закону про житлово-комунальні послуги. Тобто, такого поняття на сьогодні вже немає.
Якщо взяти до уваги зміни в законах від 2018 року, про житлово-комунальні послуги та особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках, то такого поняття як «ЖРЕП» там немає. Є «управитель», є інша форма управління – ОСББ або самоорганізація.
Відтак прийняли рішення про створення комунального підприємства, яке буде відповідати нинішнім законам.
Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповів Роман Никифорук, керівник комунального підприємства «Містосервіс», пише ІА АСС.
За його словами, основна мета була – створити конкурентне підприємство, яке буде відповідати сучасним вимогам і буде надавати послуги по управлінню багатоквартирними будинками як управитель і, так само, його можна буде залучати для прибирання територій міста та об’єктів благоустрою.
«Процес реорганізації ЖРЕПів триватиме 4 місяці. З 1 червня буде новий штатний розпис, всі працівники, які погодяться працювати без істотних змін умов праці, увійдуть до «Містосервісу». Кого запропоновані нами умови не влаштують, той потрапить під скорочення, але ми повинні дати людині відпрацювати 2 місяці.
Станом на сьогодні, штат усіх ЖРЕПів, які увійшли у «Містосервіс», становить 209 чоловік. Єдине що, на сьогодні є проблема із робітничими працівниками. Тут є десь 40% вакансій. Це, в першу чергу, двірники, сантехніки, електрики тощо. Відтак загальна кількість працівників, яка є на сьогодні – 169 осіб. Тож нині маємо 41 вакансію відкриту.
Якщо брати у відсотковому співвідношенні, то адміністративно-управлінський персонал, від загальної кількості працівників, становив 35-38%. Тому, ми плануємо працювати, зокрема, над скороченням адміністративно-управлінського персоналу. Після реорганізації плануємо залишити не більше 20%. А вивільнені кошти, після їхнього скорочення, плануємо пере направити на збільшення зарплатні робітничих працівників, щоб заповнити вакансії і залучити технічно підкованих, професійних людей», - розповів Роман Никифорук.
Наразі заробітна плата двірника – мінімальна зарплатня, що і становить оклад – це близько 6 тисяч.
«Мінус податки – і людина отримує на руки близько 4 700 грн. Але ми змінимо підхід до оплати праці. Будь-який працівник буде отримувати оклад (не менше, ніж мінімальна зарплатня) і буде мати доплату (це буде або премія, або за виконання понаднормового обсягу робіт)», - каже керівник підприємства.
Відтак у планах, щоб найменша заробітна платня працівника становила 8 тисяч гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами