Депутати підтримали проект рішення «Про реорганізацію шляхом приєднання КЖРЕП № 4, КЖРЕП № 5, КЖРЕП № 6, КЖРЕП № 9, КЖРЕП № 11, КЖРЕП № 14 та КЖРЕП № 17 до новоствореного комунального підприємства «Містосервіс». Про це повідомляє кореспондент ІА АСС.
Проект рішення в цілому підтримали 22 депутати.
«На комісіях було таке питання, що ЖРЕП №14 та ЖРЕП №4 будуть донорами фактично всієї новоствореної структури. Ми проаналізували дані по обліку, по прибутках всіх компаній і можу сказати з впевненістю, що на сьогодні майже всі комунальні підприємства мають приблизно однаковий прибуток за 9 місяців. Це від 12 до 20 тисяч гривень. Більше того, ЖРЕП №6 являється комунальним підприємством, яке отримало найбільший прибуток у розмірі 93 тисячі гривень за 9 місяців», - зазначив під час доповіді на сесії директор Департаменту ЖКГ Чернівецької міськради Григорій Прохоренко.
За його словами, на сьогоднішній день сукупна кредиторська заборгованість усіх згаданих ЖРЕПів становить 5,9 мільйонів гривень, у той час, як дебіторська складає – 9,7 мільйонів гривень.
«Тобто фактично нашим ЖРЕПам винні більше на 4 мільйони, ніж винні вони», - додав Прохоренко.
Отримуйте новини в Telegram
Він сказав, що об'єднання ЖРЕПів в одне підприємство дозволить суттєво зекономити на зарплатному фонді.
«Кожен ЖРЕП, на сьогоднішній день, має у штаті секретаря, діловода, інспектора з кадрів, трьох-чотирьох бухгалтерів та інший адміністративно-господарський персонал. В результаті об’єднання цих компаній, фактично ми централізуємо функції бухгалтерії, економіки та інших підрозділів і, за нашими підрахунками, зможемо зекономити по фонду оплати праці від 1,5 мільйона до 2,4 мільйона гривень на рік. За рахунок цих коштів ми можемо як збільшувати штат у подальшому, так і збільшувати оплату праці представникам робітничих професій. Фактично керівники ЖРЕПів будуть, як керівники дільниць. Оскільки ми у них забираємо функції бухгалтерські, економічні, вони зосередяться саме на функціях надання комунальних послуг», - каже директор Департаменту ЖКГ.
Григорій Прохоренко додав, що наразі новому підприємству достатньо матеріально-технічної бази. Є список техніки, яка була передана у приватні руки у вигляді оренди, або по договору, на зберігання, яку можна забрати у будь-який момент. Крім того, планують брати у лізинг нову техніку.
Також Григорій Прохоренко вважає, що ЖРЕПи не мають видавати містянам довідки про склад сім'ї. Оскільки цим вони шантажують людей.
«Керівники комунальних підприємств, на сьогоднішній день, і далі надають довідки по склад сім’ї і мають можливість впливати на боржників таким чином, що цю довідку можуть не видати поки не буде погашений борг. Це питання ми також аналізували і хочу сказати, що воно знаходиться у незаконному полі і хочу, щоб ці функції були передані на ЦНАП так, як це робиться скрізь для зручності наших громадян», - каже Прохоренко.
Читайте також: Чернівецька міськрада звернулася до АТ «Чернівцігаз» з приводу обслуговування внутрішньобудинкових мереж
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами