Нелегалів, що намагаються потрапити до країн Євросоюзу через Чернівецьку область, прикордонники зазвичай затримують безпосередньо під час спроби перетину кордону. Або ж їх ловлять представники поліції Румунії, які в подальшому передають таких мігрантів Україні. Про це під час брифінгу за підсумками операції «Мігрант» повідомив начальник групи адміністративно-юрисдикційної діяльності Чернівецького прикордонного загону Вадим Скиба.
-У рамках угоди між Україною та ЄС цих осіб розміщують у пунктах тимчасового тримання іноземців Чернівецького прикордонного загону, - каже В. Скиба.
В подальшому Першотравневий суд приймає рішення про примусове видворення. Після їхньої ідентифікації їх повертають до країни походження.
Проте, не всі бажають повертатися. Інколи їх доставляють на літаку у супроводі військовослужбовців, - розповів В. Скиба.
Найбільше мігрантів намагаються потрапити до Євросоюзу через територію відповідальності відділів прикордонної служби «Красноїльськ», «Фальків», «Герца».
Читайте також: Міграційники та поліція розповіли, які злочини на Буковині вчиняють іноземці
Схема перетину кордону наступна… Порушники, здебільшого, з території РФ незаконно прибувають до України. Переховуються деякий час в Одесі чи Києві. В подальшому, за допомогою організаторів незаконних переправлень, намагаються перетнути кордон, витрачаючи на це чималі кошти. Послуги таких провідників з українського боку обходяться нелегалам у 8 – 15 тисяч доларів, у залежності від рівня ризику та складності рельєфу місцевості.
-Організатори вилучають у нелегалів документи. Або ж іноземці самі знищують їх задля унеможливлення їхньої ідентифікації. В подальшому це ускладнює нам роботу з повернення порушників до країни походження, - каже В. Скиба.
Найбільше нелегалів на Буковині - традиційно з республіки Бангладеш. Україна не має дипломатичного представництва з цією республікою. Найближчі – в Туреччині або Польщі. Це також ускладнює процедуру їхньої ідентифікації.
Крім того, за словами начальника управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області Віктора Пислара, у межах нашої області поблизу державного кордону затримують чимало громадян Пакистану, Індії, Комодських островів, Сьєрра-Леоне та Мьянми.
-Торік на Буковині затримали 18 громадян Бангладешу. На даний час у нас вісім нелегалів із цієї країни, які категорично відмовляються їхати додому. Тож, це питання вирішують на рівні держави – вони не називають своїх імен та роблять все, аби ускладнити процес ідентифікації їх, - заявив В. Пислар.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами