Завтра, 28 листопада, православні християни почнуть останній багатоденний піст у році – Різдвяний піст, який триватиме до 7 січня 2018 року. Про історію цього посту розказали Українські Новини.
Встановлення Різдвяного посту, як і інших багатоденних постів, відноситься до стародавніх часів християнства. Вже з четвертого століття св. Амвросій Медіодалансикий, Філастрій, блаженний Августин згадують у своїх творах Різдвяний піст. У п'ятому столітті про давність Різдвяного посту писав Лев Великий.
Спочатку Різдвяний піст тривав у одних християн сім днів, в інших – трохи більше. На соборі 1166 року при константинопольському патріархові Луці та візантійському імператорі Мануиле всім християнам було покладено зберігати піст перед великим святом Різдва Христового сорок днів.
Різдвяний піст – останній багатоденний піст у році. Він починається 15 (28 – за новим стилем) листопада і триває до 25 грудня (7 січня), триває сорок днів і тому називається в Церковному уставі Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст. Оскільки заговина на піст припадає на день пам'яті св. апостола Пилипа (14 листопада старого стилю), то цей піст називають Пилипівкою.
Різдвяний піст – зимовий піст, він є для нас до освячення останньої частини року таємничим оновленням духовного єднання з Богом і приготуванням до святкування Різдва Христового.
Початок цього свята належить до часів Апостолів. В Апостольських постановах сказано: "Зберігайте, браття, дні святкові, і, по-перше, день Різдва Христового, яке святкується вами в 25-й день десятого місяця" (desembri). Там же сказано: "День Різдва Христового святкують, він же благодать дана людям народженням Божого Слова з Марії Діви на порятунок світу".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами