Покупців попереджають, щоб питали документи перед придбанням продуктів на відпочинку.
Пахлава медова, домашній лимонад, копчена риба, мідії, рапани та багато іншого: відпочивальникам на українських пляжах пропонують купити чимало снеків та напоїв. Наскільки безпечно купувати продукти харчування невідомого походження у продавця без дозвільних документів, йдеться в сюжеті Сніданку з 1+1.
Відпочивальники на камери стверджують, що у вуличних продавців намагаються нічого не купувати: бояться отруїтися. Але сама кількість "бізнесменів" свідчить про протилежне. І це при тому, що постійні рейди активістів виявляють численні порушення.
Такі "підприємці" не мають жодних дозвільних документів. Невідомо також, як вони зареєстровані - як ФОП чи ТОВ - таких документів також немає. Так само відсутні медична книжка, сертифікати якості, технологічні картки.
І дуже часто проблема із продуктами виникає не лише на стадії приготування, а й на стадії транспортування та зберігання: риба зараз є найпершої проблемою. Зазвичай вуличні продавці зберігають продукти під відкритим сонцем чи просто на асфальті.
І якщо з вами щось станеться, довести провину конкретного продавця буде неможливо. Навіть якщо він нікуди не втече. Адже жодних чеків про купівлю товару ви не отримаєте.
Тож якщо раптом вирішили придбати щось в пляжному кафе, поцікавтесь, чи має воно дозвільні документи. А також обов'язково вимагайте фіскальний чек, що засвідчує вашу покупку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами