1. Якщо ви обрали сет, то починати їсти слід у такій послідовності: сашимі - суші – роли. Це допоможе сповна відчути смак страви. І ще один нюанс: куштувати сашимі починайте з менш жирних шматочків риби.
2. Їсти суші (по традиції) слід руками, а от сашимі – паличками. Суші потрібно з'їсти або відразу або за 2 укуси.
3. Імбир покликаний очищувати смакові рецептори – саме тому його слід куштувати між різними видами суші та сашимі.
4. Васабі, насправді, призначений для знезараження - японський хрін вбиває мікроби, які можуть бути в сирій рибі.
5. У наших краях рідко можна скуштувати справжній васабі (він росте виключно в гірських районах Японії). Ми ж їмо спеціальну пасту, що здебільшого, готується з традиційного для наших країв хріну.
Наші новини є у Facebook
6. Поєднувати васабі з соєвим соусом - моветон. За правилами слід розподілити приправу на кожен шматочок за допомогою палички (до речі, якщо на ній залишиться васабі - облизувати її не можна).
7. У давнину водорості норі зішкрібали з дерев'яних ніжок пірсу, або з нижньої сторони човнів. Потім їх пресували в листи і сушили на сонці. Та не лякайтесь: сьогодні від подібної практики відмовилися!
8. У Японії, щоб стати сушиїстом необхідно пройти 10-річне навчання.
9. Традиційно страву готують виключно чоловіки. Японці вважають, що у жінок вища температура тіла, а це відіграє немалу роль у процесі приготування суші.
10. У суші доволі короткий термін придатності: якщо вони приготовлені з сирої риби – то потрібно з'їсти їх протягом години. У холодильнику така страва зберігатиметься максимум 3-4 години. Якщо у складі суші немає свіжої риби – то його термін придатності - 24 години. Заморожувати готові суші заборонено!
Читайте також: Крабові палички: основні правила вибору
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами