Почнемо з того, що використовувати літню гуму взимку – точно не варто. Коли середньодобова температура сягає +7 - +8 о С - час їхати на шиномонтаж і перевзувати свого залізного коня. До речі, обмежуватись лише однією парою коліс – не рекомендується. Чому? А тому що саме чотири якісних покришки допоможуть максимально добре тримати авто на дорозі.
Чи слід робити ставку на всесезонну гуму? Не в наших кліматичних умовах. Такий вид шин придатний для використання при температурі близькій до нуля, або ж на безсніжних європейських дорогах (а це явно не наш варіант).
Перш ніж почати пошук зимової гуми – загляніть в інструкцію до вашого авто. Виробник обов’язково повинен вказати в ній індекс швидкості, який потрібно враховувати при купівлі покришок. Цей показник зможете побачити на боці шини. Він має вигляд двозначного числа з буквою латинського алфавіту - від H до Z. Де «Н» - найбільш тихохідні, а «Z» - найбільш швидкісні шини.
Кращий розмір для шин - той, що рекомендований виробником вашого автомобіля. Зверніть увагу: занадто широкі шини в ожеледь будуть працювати за принципом великих лиж, тобто вам буде важче контролювати машину на дорозі.
- «європейські» шини. Їх поверхня складається з мережі водовідвідних каналів і ламелів, що допомагає краще долати снігову кашу на міських дорогах.
- «скандинавські» - з геометричними фігурами (ромбами або прямокутниками), що розташовані менш густо, ніж ламелі у «європейського» типу покришок. Завдяки цьому такі шини - хороший варіант для їзди по сніжному бездоріжжю.
Щодо висоти протектора, то при проведенні техогляду допускається, щоб вона була мінімум 1,6 мм. Та фахівці все ж рекомендують їздити на шинах з висотою протектора не менше 4 мм.
Багатьох також цікавить питання доречності шипів на гумі. Тут найголовніше пам’ятати, що шипована гума не для асфальту – а для їзди по льоду.
Наші новини є у Facebook
Коли купуватимете нову гуму зверніть увагу і на дату її виготовлення. Максимальний термін експлуатації зимової гуми – 5 років. Тож придивіться до чотирьох цифр, нанесених на бік шини: перші дві позначають порядковий номер тижня, а останні дві - року, коли була виготовлена покришка.
І, на останок, хочемо зауважити, що економити на гумі – не варто. Адже від неї залежить ваша безпека на дорозі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами