Страви з бобових багато хто не вживає, бо вважає їх «важкими» для травної системи. Хоча у деяких країнах світу ці страви входять до щоденного раціону.
Отримуйте новини в Telegram
«У Швеції одним з перших прикормів дітям дають маш – азіатську квасолю. А у Мексиці, Аргентині та Бразилії страви з бобових споживають щодня. І недаремно, адже вони дуже поживні і багаті на складні вуглеводи, білки, амінокислоту триптофан, клітковину, - пояснює Ірина Парфьонова, лікар-гастроентеролог. – Бобові забезпечують наш організм енергією, мають вплив на регуляцію рівня глюкози та холестерину в крові. Також містять мінерали, залізо, кальцій, фосфор, магній, йод і калій. А вітаміни групи B з бобових допомагають запобігти стресу, тривожних або депресивних станів».
Лікарка рекомендує їсти 50-90 г бобових щодня. А тим, хто дотримується веганської або вегетаріанської дієти, варто збільшити їх споживання.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
«Для кращого засвоєння бобові потрібно добре промити та замочити (окрім сочевиці та машу), а потім варити в 2-3-х водах, - зауважує Ірина Парфьонова. - Люди, які мають підвищений вміст сечової кислоти в крові або страждають від нападів подагри, мають певні захворювання органів травлення, повинні контролювати споживання бобових та заздалегідь проконсультуватися з лікарем».
Бобові не рекомендується поєднувати з м’ясом, бо обидва продукти містять багато білку, а це значно навантажує органи травлення.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами