Інсульт – захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в порожнину черепа та стискання тканини мозку кров’ю. Наслідком цього є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що, в свою чергу, викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. Залежно від локалізації враження можливе порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті та ін. Термінове розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-6 годин від його початку дозволяє зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків. Нині ця недуга є однією з головних причин смертності та інвалідності у світі.
Головне завдання заходів цього дня – підвищення обізнаності світової спільноти про проблему інсульту, важливість правильного і своєчасного надання першої допомоги і про профілактичні заходи.
Зокрема, на сайті Міністерства охорони здоров'я України, були опубліковані відповіді експерта на найпоширеніші запитання про цю недугу.Згідно з офіційною статистикою МОЗ України, щороку у країні відбувається до 100 000 інсультів. Дані міжнародних досліджень, які використовують математичне моделювання, вказують на те, що офіційна статистика недооцінює кількість інсультів в Україні. Насправді їх 150 000 - 200 000 на рік.
Дослідження показують, що 75% українців мають ті чи інші порушення, викликані інсультом: слабкість руки чи ноги, порушення мови, порушення ковтання, порушення зору, - з якими вони живуть решту свого життя.
Змінюється поняття «людини старшого віку». Раніше людина понад сорок років була людиною похилого віку. Тепер ті, хто вважався старим, вже в цю категорію не потрапляють.
Зміна способу життя. Куріння, зловживання алкоголем, надмірна вага, малорухомий спосіб життя - це основні чинники, які підвищують ризики інсульту.
Якщо людина починає вести такий спосіб життя в молодому віці, наприклад у 20 років, то цілком ймовірно, що вже за 10 років у неї трапиться інсульт.
Проте не можна говорити, що інсульт - це виключно хвороба похилого віку, адже він можливий навіть у немовлят на першому році життя. Просто з віком ризик інсульту зростає.
У медицині не використовують поняття «передінсультного стану». Існує транзисторна ішемічна атака. Це стан, при якому раптово виникають порушення мови, слабкість руки чи ноги з одного боку тіла, які зберігаються протягом 15 хв, а потім зникають з відновленням всіх функцій.
Це минуще порушення мозкового колообігу може означати, що людині загрожує тяжкий інсульт. Тому після такого стану варто одразу звертатися до лікаря.
Поняття мікроінсульт чи транзиторна ішемічна атака на сьогодні лікується так само як і інсульт.
Ознаки інсульту:
Якщо протягом кількох хвилин в людини з'явилися всі ці симптоми, потрібно негайно викликати екстрену медичну допомогу.
При інсульті порушується робота однієї із частин тіла, хворий починає погано говорити. При інсульті рідко буває сильний біль.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами