Судячи з усього, нічні кошмари є свого роду тренуванням окремих ділянок мозку, відзначають автори роботи, пише НВ. Вчені піддали 18 осіб досить дивному експерименту: їм на голови наділи електроди для контролю активності мозку вночі, а потім їх кілька разів будили, щоб задати питання, такі як: «Вам снилося що-небудь? Якщо так, то ви злякалися?».
Дослідники виявили закономірність: під час нічних кошмарів часто спостерігалася підвищена активність в тих областях мозку, які контролюють емоції. Вчені виявили дві такі ділянки мозку — острівець і поясну кору. Ці ж області задіюються під час переживання страху і наяву: острівець бере участь в оцінці емоцій і автоматично активується, коли людина відчуває страх, а поясна кора грає роль в підготовці рухових і поведінкових реакцій в разі загрози.
Виявилося, що чим довше людина відчувала страх уві сні, тим менше була активність острівця, поясної кори і мигдалини, коли неприємні образи виникали наяву. Тобто емоції, які ми відчуваємо уві сні і наяву, виявилися пов’язані.
«Можна розглядати сни як тренування наших майбутніх реакцій: вони готують нас до зустрічі з реальними життєвими небезпеками», — резюмують автори дослідження.
При цьому вчені окремо відзначають, що травмуючі та болісні нічні кошмари, які викликають безсоння і стрес, не приносять користі і можуть бути небезпечними.
«Ми вважаємо, що якщо певний рівень страху виникає уві сні, він втрачає свою корисну роль в якості емоційного регулятора», — сказав Лампрос Перогамврос, один з провідних авторів роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені з'ясували, що чим більше сну у людини, тим вища її зарплата
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами