Всім відомо, що настрій, самопочуття і здоров'я пов'язані з кількістю сну. Сон також впливає на рівень добробуту, з'ясували вчені.
Дослідники зі США виявили, що ті, хто сплять всього на одну годину довше протягом тижня, в середньому заробляють на 4,9% більше за своїх колег, хто виконує ту саму роботу, повідомляє Бі-бі-сі.
Є багато теорій, чому так відбувається, але основна полягає в тому, що добре відпочилі працівники більш продуктивні, цитує New York Times Метью Гібсона, економіста з коледжу Вільямса в штаті Массачусетс. Якщо люди приходять на роботу після гарного сну, то вони і відчувають себе краще, і краще працюють, сказав Джеффрі Шредер, один з авторів американського дослідження про зв'язок між сном і доходами. З
вичайно, не все так просто. Якщо ви будете пізно вставати і спізнюватися на роботу, то ваш роботодавець навряд чи буде цим задоволений, що в результаті може вплинути на зарплату. З іншого боку, недосип призводить до стресу, а всім відомо, що стрес знижує продуктивність.
Читати ще Куріння призводить до розвитку шизофренії та депресії, - дослідження
Сон багато в чому контролюється циркадними ритмами, які також називають біологічним годинником. Більшість людей прокидається приблизно в один і той же час, оскільки всім треба йти на роботу, в школу і так далі. Але засинають люди в різний час, в залежності від часу заходу сонця. Вчені вирішили розглянути поведінку і доходи американців, які живуть в одному часовому поясі. З'ясувалося, що ті, хто живе в східній частині одного часового поясу, лягають спати приблизно на годину раніше тих, хто живе в західній частині, і, відповідно, сплять трохи довше. Ці ж люди заробляють більше, ніж ті, хто робить ту ж роботу, але, в порівнянні з тими, хто живе на сході і недосипає.
Дослідження також показують, що ті, хто сплять всього по шість годин на добу протягом двох тижнів, демонструють ті ж результати, що і люди, які взагалі не спали по дві доби поспіль.
Деякі компанії також зауважили вплив сну на продуктивність. Google, Facebook і деякі інші великі компанії надають співробітникам місця, де ті можуть недовго поспати під час робочого дня. Причому подібні заходи вживаються аж ніяк не з альтруїзму, а лише тому, що відпочилі люди працюють краще, навіть якщо вони вирішили подрімати на роботі всього лише півгодини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами