Місячне світло безумовно грає важливу роль у моделюванні нічної активності та сну людини. Але питання, чи може місячний цикл на це впливати, залишалося предметом суперечок.
За з’ясування правди взялися нейробіологи Вашингтонського університету, пише ІА АСС з посиланням на Уніан.
Науковці оснастили понад 500 учасників моніторами активності на зап’ясті, щоб відстежити їхній режим сну, й провели такий експеримент у найрізноманітніших місцях.
До дослідження залучили 98 осіб корінної громади аргентинського племені Тоба-Кум. Деякі з них не мали доступу до електрики, інші користувалися нею в обмеженій кількості, ще частина проживала у повноцінних «міських» умовах з повним доступом до електрики.
У рамках цього ж проекту дослідники відстежили сон ще 464 студентів коледжу у Сіетлі.
Дивіться нас на YouTube
Невдовзі фахівці простежили одну і ту ж закономірність під час сну і неспання незалежно від місця проживання добровольців.
Дані показали, що сон зазвичай настає пізніше і триває менше у ночі напередодні повного Місяця, коли місячне світло яскравішає після сутінок. Результати свідчать, що людський сон синхронізується з фазами Місяця незалежно від етнічного чи соціокультурного походження, а також рівня урбанізації.
За словами фахівців, тривала нічна активність, яку стимулювало місячне світло, могла бути еволюційною адаптацією ще з часів доіндустріального суспільства – допомагала довше працювати за яскравого світла і приносити більше користі одноплеменцям.
Читайте також: NASA показало команду астронавтів, яких готують для польоту на Місяць
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами