За словами вчених, відвідування мистецьких заходів або участь у культурній діяльності хоча б раз на кілька місяців допомагає «зменшити відчуття болю, слабкості та депресії».
Про це йдеться у дослідженні, яке кількісно оцінило вплив мистецтва на здоров'я, пише The Guardian, повідомляє МА АСС з посиланням на Українську правду.
«Участь у перформативному мистецтві, як-от п'єси, мюзикли й балет, та особливо у музичних заходах пов'язані зі зниженням рівня депресії та болю, а також покращенням якості життя», – каже співавтор дослідження Метью Белл з компанії Frontier Economics.
Наші новини є у Facebook
Працівниця ВООЗ Дейзі Фанкур також зазначила, що залучення до мистецтва має різноманітний вплив на здоров'я. Серед імовірних позитивних ефектів науковиця виділяє такі:
- підтримка когнітивного розвитку;
- зменшення симптомів психічних захворювань і поліпшення самопочуття;
- зменшення болю і стресу;
- подолання відчуття самотності;
- підтримання фізичної працездатності.
«Залучення до мистецтва може допомогти зменшити непотрібний тиск на систему охорони здоров'я, допомагаючи людям залишатися фізично активними та соціально залученими, а також зменшити потребу в стаціонарному лікуванні у медзакладах та будинках для людей похилого віку», – каже Дейзі Фанкур.
Дослідження стало результатом співпраці між Frontier Economics та Центром співпраці Всесвітньої організації охорони здоров'я з питань мистецтва та здоров'я, що базується в Університетському коледжі Лондона.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами