Науковці з Великої Британії, Польщі та Чилі спостерігали за зорею за допомогою телескопа в обсерваторії в Чилі. Спочатку науковці виявили, що зоря, яка розташовується за 25 тис. світлових років і у 100 разів більша за Сонце, втрачає яскравість. Про це пише ІА АСС з посиланням на Еспресо.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
Вона втратила 97% своєї яскравості і майже зникла з неба, а потім упродовж 100 днів повернулася до початкової яскравості. Вчені маркують такі зорі як What is it (що це таке) або скорочено WIT. Останній об'єкт отримав назву VVV-WIT-08.
Астрономи висунули теорію, що зоря втратила яскравість, імовірно, через те, що її закрив пил біля орбіти планети чи супутня зірка. Незрозуміло, коли ще раз VVV-WIT-08 потьмянішає - науковці вважають, що це станеться у найближчі 20-200 років.
Читайте також: США запустять у космос надруковану на 3D-принтері ракету
Це не перша миготлива зоря, яку виявили астрономи. Раніше вчені визначили, що пил змушує гігантську зірку Epsilon Aurigae тьмяніти на 50% кожні 27 років. Ще одна зоря TYC 2505-672-1 втрачає яскравість через пил від зірки поруч кожні 69 років.
Дослідники зорі підкреслили, що VVV-WIT-08 відрізняється від інших миготливих сонць тим, що вона тьмяніє та повертає яскравість упродовж місяців, а не років.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами