Свято було проголошено на 36-й Генеральній конференції міжнародної організації ЮНЕСКО від 3 листопада 2011 року. Дата святкування 13 лютого була вибрана тому, що саме в цей день у 1946 році вперше вийшло в ефір «Радіо ООН», яке проводило мовлення зі штаб-квартири ООН
РАДІО ВРЯТУВАЛО ГОЛОВНУ ПАМ'ЯТКУ ПАРИЖА
Жителі Парижа відразу не злюбили Ейфелеву вежу, адже спочатку вона виконувала функцію тимчасової арки, а демонтувати її планували через 20 років, пише "Укрінформ".
Але на початку XX століття на вежі була розміщена стаціонарна радіостанція, яка допомогла французькому військовому командуванню під час Першої світової війни. Надалі з вежі ретранслювали і радіопередачі, і телевізійні сигнали для населення міста. Контракт з творцем вежі був продовжений, а вона до цих пір радує і парижан, і закоханих у Францію туристів.
ЗА ДОПОМОГОЮ РАДІОХВИЛЬ СПІЛКУЮТЬСЯ БАКТЕРІЇ
У 2009 році представників наукового світу спантеличила заява лауреата Нобелівської премії з математики Люка Монтаньє про те, що бактерії нібито використовують радіохвилі для спілкування один з одним. Вчені скептично поставилися до заяви Монтаньє, тому поки проводяться досліди і дослідження, але вони доводять, що це цілком можливо!
РАДІОПОСТАНОВКА,ЯКА НАЛЯКАЛА АМЕРИКАНЦІВ
Поява радіо стала справжнім технологічним проривом, а багато програм чинили величезний вплив на жителів різних країн. І в кінці 30-х років минулого століття населення США злякала радіопостановка «Війна світів» про напад інопланетян, в основу якої ліг роман Герберта Уеллса.
Жителі подумали, що по радіо транслюють реальні новини, вони були настільки перелякані, що почали дзвонити в служби порятунку, що призвело до завантаженості телефонних ліній!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами