Так, цвіте тополя саме зараз, адже її пух, який помилково вважають чинником алергії, є вже насінням, тобто – зародком рослини, який утворюється після запилення жіночих сережок тополі пилком. Про це повідомляє УНН з посиланням на дані Європейської аероалергенної мережі.
А симптоми полінозу цього тижня у жителів Лісової та Лісостепової зон викликатиме, здебільшого, пилок вільхи. Він є високоалергенним та спостерігатиметься у помірних та низьких концентраціях. НеплодНизькими та помірними будуть й концентрації алергенного пилку ліщини.
У повітрі міст Лісової та Лісостепової зон, особливо – Закарпаття, – з’являться перші пилкові зерна берези, але вони поки що не робитимуть алергенної породи. Тим більше, що на лісистих територіях України наступного тижня прогнозують дощі, які знизять концентрації алергенів у повітрі. Так, у Чернівцях і Хмельницькому – 16, 19, 21.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Впливовий АССпект: Харчова алергія – в чому небезпека?
Наприкінці тижня у повітрі міст всієї України з’явиться пилок ясена, до якого, за даними молекулярної діагностики, чутливі близько 20% хворих на поліноз українців. Проте, пилок цей буде поки що поодиноким, як і пилкові зерна неалергенної верби. Так само у низьких та дуже низьких концентраціях у повітрі спостерігатиметься пилок кипарисових (кипарису – у Криму та туї, тису та ялівцю на решті території країни).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами