Скільки би років не було жінці, вона завжди хоче виглядати красиво. А коли жінці за 50, найкраще зберегти молодість та красу допоможуть фізичні вправи. При чому для цього не обов`язково ходити у спортзал. Вправи щодня можна виконувати вдома.
"Жіночий організм так влаштований, що у зрілому віці ми вже не можемо бути такими рухливими та енергійними, як у 20 років. Сповільнюється обмін речовин, зменшується рухомість суглобів, м`язи стають менш еластичними, а серце працює на межі своїх можливостей, - каже Галина Якобчук, інструктор з аеробіки. – Тому жінкам старшого віку раджу займатися не статичними, а динамічними вправами. Вони полегшують роботу серця, покращують кровообіг і пришвидшують метаболізм (обмін речовин), який найчастіше порушений у жінок такого віку. Не варто дивуватися, що адаптуватися до фізичних вправ важко. Цей процес у жінок після 50-ти триває 11-13 тижнів. Тому варто розпочинати з найпростіших вправ і поступово збільшувати навантаження. Я рекомендую тренуватися вдома щоденно по 30 хвилин. Але не більше, щоб не перевантажувати свій організм".
1. Перш за все потрібно «розігріти» організм: крок на місці; приставний крок вправо-вліво, назад-вперед; кругові оберти головою (повільно); колові оберти руками; нахили тулуба; випади лівою і правою ногою; легкий біг на місці.
Вважається, що коли на чолі з`являється перша краплина поту, це свідчить про те, що наше тіло повністю «розігріте».
Читайте ще: За два тижні – стрункі ніжки: вправи від професійного тренера
2. Візьміть гантелі (1 або 1,5 кг) або літрові пляшки з водою. Будемо чергувати дві вправи.
Перша: стоячи на підлозі (в руках гантелі) ноги ставимо нарізно, руки зігнути в ліктях. На вдих виконуємо присід, на видих встаємо, піднімаючи руки вгору. Зверніть увагу на те, щоби коліна і стопи ніг були направлені вперед, лікті при підніманні вгору теж мають дивитися вперед.
Друга: Широка стійка, коліна і стопи розвернені в сторони, руки теж розведені ліктями в сторони. Робимо вдих і присідаємо (пліє), на видих випрямляємо ноги і піднімаємо руки вверх.
Ці дві вправи слід чергувати для новачків по 8 разів один або два підходи, а для тих, кому легко, - по 16 разів один чи два підходи.
3. Ляжте на спину, ноги зігніть в колінах, руки поставте за голову, лікті розведіть у сторони. Виконуємо вдих і на видих відриваємо лопатки від підлоги, при цьому качаємо верхній прес. На вдих опускаємо лопатки знову на підлогу.
Вправу виконуємо 8 разів.
Після цього піднімаємо ноги уверх, вони мають бути рівними, напруженими, стопа з ногою – під прямим кутом, і знову відриваємо лопатки від підлоги 8 разів. Під час виконання цієї вправи ви маєте відчувати, як напружується нижній прес.
Для початківців раджу виконувати вправу 8 разів по одному або два підходи (між підходами можна зробити паузу), а для більш тренованих – 16 разів по одному чи два підходи.
4. Сидячи на підлозі ноги витягнути вперед, опора ні лікті. Виконуємо піднімання правої, потім – лівої ноги вверх по черзі 16 разів. Видих робимо тоді, коли піднімаємо ногу.
5. Лягаємо на живіт, ноги витягнуті назад, руки – вперед, долонями вниз. Виконуємо вдих і на видих 16 разів одночасно піднімаємо і руки, і ноги.
6. Після такого 30-хвилинного тренування доцільно виконати кілька дихальних вправ. Наприклад, на вдих підніміться на носочки і потягніться прямими руками вгору, а на видих опустіть руки разом з тулубом вниз.
На вдих – руки відвести назад, прогнутися, на видих – руки вперед, спинку округлити.
"Під час виконаня динамічних вправ варто слідкувати за пульсом. Він повинен пришвидшитися на 40-60% порівняно зі станом спокою, - продовжує Галина Якобчук. – Якщо пульс у стані спокою приблизно 60-65 ударів за хвилину, то під час виконання розминки або силових вправ він не повинен перевищувати 80-100 ударів за хвилину. У тренованих людей зрілого віку пульс може пришвидшитися до 120-130 ударів за хвилину. Варто вимірювати пульс до початку тренування, після розминки, після виконання основних вправ та наприкінці заняття. Це дозволить контролювати своє самопочуття протягом усього домашнього заняття спортом".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами