Волонтери тут для того, щоб у пришкільних мовних таборах GoCamp навчити понад 60 тисяч українських дітей комунікувати іноземною мовою.
Раніше Інформаційне агентство АСС розповідало, що в області діятимуть 186 мовних таборів. " Усі вони працюватимуть при школах. - У мовних таборах діти зможуть поглиблено вивчати іноземні мови – англійську, французьку та німецьку, - розповідала Олександра Холевчук, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА, – У 26-ти таборах працюватимуть волонтери-іноземці за всеукраїнською програмою «Go Camp».
Хто ці волонтери і чого очікують від GoCamp та нашої країни дізнавалася "Українська правда. Життя".
Торік GoCamp, заснований громадською організацією GoGlobal, був значно скромнішим.
Школи обережно поставились до нового формату мовних таборів – серед сміливих опинилось лише 127 із них.
Та ситуація кардинально змінилась – цьогоріч у таборі беруть участь 600 навчальних закладів.
Заручившись підтримкою посольств, GoGlobal стукали у двері всіх міжнародних волонтерських спільнот, звертались по допомогу до діаспор.
Щоб привернути увагу до GoCamp, організатори запросили стати волонтерами міжнародних послів. Тож цьогоріч разом з іншими іноземцями до українських шкіл приїхали посли Канади, США, Британії, Індії, Бельгії, Австралії та Іспанії.
Всього 600 волонтерів. Разом з іншими іноземцями до українських шкіл приїхали посли Канади, США, Британії, Індії, Бельгії, Австралії та Іспанії |
Стати волонтером було не складно – слід заповнити декілька документів, бути здоровим, не мати судимостей та пройти невеличке скайп-інтерв’ю. Попередній досвід не мав значення, тільки мову знай – англійську, французьку чи німецьку.
Цьогоріч організатори зрозуміли, що не варто зациклюватись лише на англійській – діти, які вивчають інші іноземні мови, також потребують практики.
Волонтерів чекають по всій Україні, перш за все – у містечках та селах. Тамтешні школярі не завжди мають можливість поспілкуватися з іноземцями, хоча їм дуже хочеться.
Заповнюючи аплікаційну анкету, волонтери могли зазначити, в якому населеному пункті вони бажають працювати. Організатори приємно здивовані, що половина волонтерів обрали сільську місцевість
Організатори приємно здивовані, що половина волонтерів обрали сільську місцевість |
60 іноземців казали, що хотіли б вирушити на Схід України. Вони поїдуть у Маріуполь, Краматорськ, Слов’янськ та Первомайськ – туди, де порівняно безпечно.
Разом із тим для школярів із прифронтової зони Донецької та Луганської областей організують, вже другий рік поспіль, GoCamp East – окремий виїзний табір у Київській області.
Де і в якій школі працюватимуть волонтери дізналися за 2 місяці до приїзду в Україну. Вони мали змогу заздалегідь познайомитися з вчителями та в Skype-режимі разом розробити план активностей на час табору.
60 іноземців казали, що хотіли б вирушити на Схід України |
Спеціальної попередньої підготовки волонтери не проходять – міні-тренінги під керівництвом Британської Ради та посольства США відбуваються безпосередньо в Україні, в оздоровчому центрі "Дніпро" під Києвом.
У ході одного з них, сидячи в залі півколом, волонтери перекидають один одному паперовий м’ячик, змотаний із аркушів з питаннями.
Переважно Язан має справу із сирійськими дітьми, чув багато їхніх історій.
Для кожного з них заздалегідь підібрали host family, у більшості випадків це сім’я когось із вчителів.
Про проїзд у межах України, харчування – про всі ці витрати волонтери не переймаються.
Для кожного з волонтерів заздалегідь підібрали host family, у більшості випадків це сім’я когось із вчителі |
Канадець Мирон має українське походження. Він добродушно сміється:
– Та Україна ж мені наче рідна! Я 15 років тому приїздив сюди чистити вашу річку Дніпро.
Канадець Мирон теж має українське походження. 15 років тому він приїздив сюди чистити Дніпро |
І наче для того щоб мене переконати, чоловік вставляє у свою мову речення то українською, то російською.
Канадців поміж волонтерів особливо багато. Цьогоріч у їхній країні відзначають 150-річчя незалежності та 125-ту річницю перших українських поселень. У зв’язку з цим в Канаді відбуваються чимало тематичних заходів, а канадців охоче підтримують у їхньому бажанні відвідати Україну.
ЛІДЕРСТВО, ВЕЛОСИПЕДИ ТА ПИЛОСОСИ
Чого всі ці люди можуть навчити українських школярів?
На відміну від минулого року, нині волонтери працюють за 4-ма конкретними напрямами: STEAM (міждисциплінарний начальний підхід, що поєднує природничі науки, технології, інженерію, мистецтво та математику), громадянська освіта, лідерство та кар’єра, а також спорт і здоров’я.
Головна мета волонтерів – не підвищити у дітей рівень володіння іноземною мовою, а навчити застосовувати вже набуті знання в реальних життєвих ситуаціях, продемонструвати, як долати власні обмеження та страхи.
Головна мета волонтерів – не підвищити у дітей рівень володіння іноземною мовою, а навчити застосовувати вже набуті знання в реальних життєвих ситуаціях |
Як цього досягти – волонтери вирішують разом із вчителями, які заздалегідь пройшли курс тренінгів, організованих Global Office спільно з посольством CША.
Волонтери на платформі Залізничного вокзалу в очікуванні свого поїзду |
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами