Пожежі, спричинені курінням дорослих за останні 10 років вбили 98 та травмували 100 дітей. Про це повідомляє Український центр контролю над тютюном напередодні Дня пожежної охорони із посиланням на Український науково-дослідний інститут цивільного захисту.
За 10 років кількість пожеж, спричинених курінням зросла ( з 9307 до 14377 випадків), проте смертність знизилась (з 2576 до 884 смертей), повідомляють в Центрі громадянського представництва "ЖИТТЯ".
Зокрема у 2015 р. 18% від усіх пожеж (14377 з 79581 випадків) та 45% від усіх смертей від пожеж (884 з 1947 випадків) були спровоковані необережним поводженням із вогнем саме під час куріння.
За даними Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну ВООЗ у 2010 р. майже 30% курців палять у житлових приміщеннях.
«Пожежі, спричинені курінням, свідчать про недбальство курців та нехтування ними елементарними правилами безпеки. Особливо обурює, що така легковажна поведінка у прямому сенсі вбиває та травмує дітей. Для того, щоб зменшити таку сумну статистику потрібно в першу чергу законодавчими методами знижувати поширеність куріння, підвищувати обізнаність курців про неприпустимість куріння у житлових приміщеннях. Крім того існують стандарти ВООЗ до виробництва сигарет, які знижують ризик займання» , - коментує Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя».
Всесвітня організація охорони здоров’я у керівних принципах Рамкової конвенції із боротьби проти тютюну радить державам для подолання цієї проблеми застосовувати такі технології виробництва, які знижують здатність сигарет викликати займання. Стандарти виробництва таких сигарет довели свою ефективність. Вони були розроблені з використанням методів тестування, які застосовуються двома міжнародними організаціями, що займаються стандартизацією: Американським товариством з матерів і їхнього випробувань (ASTM International) і ISO (Міжнародною організацією зі стандартизації).
На сьогодні всі 50 штатів США, Австралія, Канада, Ісландія, Південна Африка, і всі 28 держав-членів Європейського союзу ухвалили політику, що вимагає використання стандарту сигарет зі зниженою здатністю викликати займання. Ці країни складають близько 20% населення світу, де споживають близько 20% світових вироблених сигарет, це в основному великі країни з високим рівнем доходу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами