Конституція України була прийнята Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. Депутати весь день і всю ніч працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі без перерв. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Державну податкову службу України.
«За» ухвалення Основного закону проголосували 315 народних депутатів. Конституція України 1996 року стала першою загальновизнаною у всьому світі Конституцією незалежної Української держави. Вона визначає основи суспільного і державного ладу, права і свободи людини й громадянина, порядок організації і функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
1) Процес підготовки Конституції України тривав шість років – з 1990 по 1996 рік.
2) Всього було запропоновано 15 проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій, науковців.
3) Конституція України могла бути не прийнята 28 червня, так як напередодні історичного засідання парламенту Президент України видав указ про проведення всеукраїнського референдуму 25 вересня 1996 року про прийняття нової Конституції України. Однак, після прийняття Конституції, цей указ був скасований.
4) Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.
5) 22 серпня 2011 року у Києві була презентована перша мініатюрна Конституція України. Конституція в мініатюрі розміром 21х32 мм має 160 сторінок, на яких вручну були написані близько 9,5 тис. букв. Кожна з цих літер має розмір не більше 1 мм. Текст книги написаний індійською тушшю. Сама ж мініатюра виконана зі спеціального тонкого паперу. Міні-Конституція знаходиться в чохлі з зображенням герба. На створення мініатюри було витрачено близько 2 місяців. Вона передана в Музей книги і друкарства.
Щороку цей день є вихідним в Україні згідно зі статтею 73 «Кодексу законів про працю». Проте через дію воєнного стану та повномасштабну війну набули чинності норми, прописані у статті 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», де прописано, що всі додаткові вихідні в країні скасовуються.
Оскільки 2023 року День Конституції України припадає на середу, він буде робочим.
Конституція Пилипа Орлика – 1710 рік.
Конституція УНР – 29 квітня 1918 року.
Мала конституція ЗУНР – 13 листопада 1918 року.
Тимчасова Конституція Карпатської України – 15 березня 1939 року.
Стаття 161 проголошує День прийняття Конституції України державним святом – Днем Конституції України. З 1997 року цей день є державним вихідним і днем вшанування Основного Закону держави.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами