«Оскільки в Україні відбувається повномасштабна війна, ми хочемо зробити все, щоб допомогти Україні. Ми вирішили надати летальну зброю та допомогу для української армії вартістю у 450 мільйонів євро, і ще додаткових 50 мільйонів для нелетального постачання, - пального та захисного обладнання», - сказав Високий представник ЄС.
Він зауважив, що ця допомога буде відбуватися за кошти Європейського Фонду Миру та міжурядового фонду ЄС.
«Це перший раз в історії, коли ми це робимо, і ніхто не буде оскаржувати це рішення. Я хочу подякувати Польщі, яка запропонувала свої послуги логістичного вузла для передання цієї допомоги в Україну. Зараз ми ухвалили фінансування, але вже завтра міністри оборони зустрінуться, щоб зрозуміти, як ми можемо конвертувати це фінансування у матеріальну допомогу, і як ця допомога може бути транспортована на лінію фронту, для Збройних Сил України, які ведуть бойові дії проти російської інтервенції», - зазначив Високий представник ЄС.
Отримуйте новини в Telegram
«Ми не говоримо лише про боєприпаси, але й про більш важливу зброю для використання на війні. Міністр Кулеба сказав, що вони потребуватимуть також певного роду бойові літаки, які українська армія зможе використовувати. Ми знаємо, що такі літаки є у деяких країнах-членах», - сказав Боррель.
При цьому він зазначив, що Євросоюз не має наміру обмежуватися лише допомогою на цю суму у 500 мільйонів євро. До цієї суми варто додати допомогу, яку надають Україні країни-члени на двосторонній основі, і кількість таких країн продовжує зростати. За словами Борреля, достатньо подивитися на приклад Німеччини (яка вирішила поставити Україні 500 переносних протиповітряних систем та 1000 протитанкових гранатометів – ред.)
«Зрозуміло, що всі свідомі цих погроз, цих божевільних погроз. Але це не зупинить нас від того, щоб робити те, що, як ми вважаємо, ми маємо зробити», - додав Високий представник ЄС.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами