Під час війни 74% українців відчувають гордість, думаючи про країну. Другий рік поспіль ця емоція залишається домінуючою.
Про це свідчить дослідження соціологічної групи «Рейтинг», проведене у серпні 2023 року, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.
Наступна за поширеністю емоція – сум, її переживають 43% опитаних.
«Гордість більше відчувають опитані, які перебувають в Україні. Емоції суму і страху переважають серед біженців за кордоном. Гордість більше відчувають найстарші опитані, сум і страх частіше відзначали люди середнього віку», – зауважують соціологи.
Наші новини є у Facebook
Серед негативних емоцій страх відчувають 17%, а гнів – 13%. Окрім цього, думаючи про Україну, 10% респондентів притаманна радість, а 7% – сором.
Згідно з дослідженням, у 5% думки про Україну викликають зацікавленість, а у та 1% опитаних – байдужість.
Про гордість, страх та сум частіше говорили жінки. Натомість чоловіки – про гнів, радість і сором.
Респонденти, які у побуті спілкуються українською або двома мовами, частіше говорили про відчуття гордості. Про сум переважно говорили російськомовні громадяни.
Опитування тривало з 16 до 20 серпня, у форматі анонімного онлайн-інтерв’ю на платформі Rating Online. Респонденти отримали запрошення пройти опитування через месенджери та соціальні мережі. Загалом участь взяли 6050 людей, з них 700 ВПО та 750 біженці з України.
Читати ще: Приблизно до 15% людей після перемоги відразу повернуться в Україну, - соціолог
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами