Проєкт «10 Днів незалежності» розповість про дні, за якими стоїть ціла епоха боротьби за свободу, пише ІА АСС. Адже за словами автора, незалежність - це не одномоментний акт, а процес, який почався задовго до 1991-го, і який не завершився того року. Бо без утвердження базових громадянських свобод - вибору, слова, зборів - справжня незалежність неможлива.
Наші новини є у Facebook
«Для колись поневоленого народу День Незалежності країни - це головне державне свято. Для більшості українців таким є 24 серпня. Хоча насправді - це не перший і не єдиний в нашій історії день, який може претендувати на цю почесну назву», - написав у фейсбук автор проєкту, історик Володимир В'ятрович.
Автори обрали десять важливих дат, пов'язаних із творення держави. Серед них - безпосередньо пов'язані зі спробами творення держави: 22 січня і 1 листопада 1918 року, 22 січня 1919-го, 15 березня 1939 року, 30 червня 1941-го, 16 липня 1990-го, 24 серпня і 1 грудня 1991 року. До них автори додали дні, що стосуються відстоювання демократії в країні - дати початку помаранчевої революції та Євромайдану.
Читати: У Чернівцях відбулося спецпогашення конверту «30 років Незалежності України» (ФОТО)
Кожному із десяти днів присвячено окрему серію - 15-20 хв. розповіді з хроніками, світлинами, документами, свідченнями очевидців та оцінками сучасних експертів. У першому випуску йдеться про справжню цінність Четвертого Універсалу Центральної Ради і хто винен у тому, що Україна тоді не втримала незалежність. Друга серія вийде 31 серпня. Про те, як українці за одну ніч зробили військовий переворот і буквально вирвали Львів з рук Австро-Угорщини та Польщі.
Проєкт створений Центром досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами