Католицька паска у 2019 році припадає на 21 квітня, що на тиждень раніше, ніж у православних християн, пишуть Факти ICTV.
Різні дати пояснюються відмінностями між юліанським і грегоріанським календарями.
Читайте ще: Коли святкуватимемо Великдень
Від Воскресіння Христового формується весь церковний календар.
Великдень – це християнське церковне свято, яке присвячене воскресінню Ісуса Христа.
Як і у православних християн, католицькому Великодню передує Великий 40-денний піст. Святкування починається в Страсну суботу, коли в католицьких храмах проходить Великоднє богослужіння. Перед початком Навечір’я Великодня запалюється Пасхал – особлива свічка, вогонь якої роздають всім християнам.
Вам буде цікаво: 8 березня, Великдень та 1 травня. Скільки бонусних вихідних матимуть українці навесні.
Після цього Пасхал ставиться на вівтар, і починається наступна частина богослужіння – Літургія Слова, під час якої читається дев’ять біблійних читань. За Літургією Слова йде Літургія Хрещення (в католицькій церкві вважається особливо почесним хрестити дорослих людей у ніч перед Великоднем) та Євхаристійна літургія. А закінчується служба традиційним проголошенням "Христос воскрес!", на що віряни в храмі відповідають "Воістину воскрес!".
Також атрибутом католицького Великодня вважаються крашанки. Як і в православному світі, у католиків яйця символізують початок нового життя. Католики, так само як і православні християни, фарбують яйця в різні кольори.
Ще одним з основних символів Великодня на Заході є Великодній Кролик. Діти Європи та Америки вірять в історію про те, що він ховає у своє гніздо різнокольорові шоколадні яйця, а потім роздає їх хорошим і вихованим діткам.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами