Він розповів про перші кроки Зеленського на посаді президента, що він буде робити з ситуацією на Донбасі і чи будуть нові обличчя на ключових посадах, пишуть Факти ICTV.
Далі пряма мова:
– Перші 100 днів нового президента, якими будуть його три перші кроки?
– Давайте поки про два кроки – це внесення в парламент закону про народовладдя, друге – зрівняння всіх перед законом. В українських реаліях ми не можемо піти половинчастим шляхом. Повинна бути знята недоторканність з усіх: з депутатів, з суддів і президента.
Важливе питання – це закон про імпічмент. Якби був такий закон, то, напевно, більш ефективно б працювала 111 стаття Конституції. Ще один законопроект – про відкликання народного депутата. Частина документів вже написана, частина сьогодні готується. Це буде не простий процес, тому що Рада дуже погано голосує за те, що може вплинути на їх можливості.
– Володимир Зеленський заявляв, що він би хотів дострокового голосування на парламентських виборах, розпуску Верховної Ради, чи можливо це?
– Є різні підходи в юристів. Тут є два базових пункти. Перший – чи можна це буде зробити в рамках чинного законодавства. Другий – чи потрібно буде це зробити. Якщо Рада буде нарешті ефективно працювати і підтримуватиме ті законопроекти, про які говорилося раніше, то можливо, це і не потрібно робити.
– Як зараз Зеленський може вплинути на депутатів Ради?
– Дуже просто. Ті законопроекти, які ми обговорюємо, вони не несуть якоїсь персональної вигоди для президента. Це ті обіцянки, які давали народні депутати, ідучи в 2014 році. На жаль, вони їх досі не виконали. Якщо зараз всі ці законопроекти будуть ініційовані та подані президентом Зеленським в парламент і народні депутати знову за них не проголосують, то їм буде дуже складно пояснити своїм виборцям, а чому ж вони це зробили.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Як штучний імідж переміг стару політику
– Чи є конкретні механізми, які допоможуть повернути наших хлопців з російських в’язниць і почати процес завершення війни на Донбасі?
– Це тривалий процес, який не може закінчитися завтра. Нормандський формат залишається ключовим механізмом врегулювання конфлікту на Сході. Так само Мінські угоди – від них відходити не можна. До Мінська підв’язані всі ті ключові санкції, які на сьогодні здійснюються стосовно РФ. Потрібно більш концептуально взаємодіяти з Британією як з державою, яка підписувала Будапештський меморандум, і з США
Не менш важливим залишається внутрішнє питання – щодо реформ, боротьби з корупцією, економічного розвитку держави.
– В перші 100 днів люди більше чекають від президента зниження комунальних тарифів? Чи буде Зеленський цього добиватися і яким чином?
– Це не зовсім прерогатива президента. Якщо ми говоримо про корупційну складову, яка часто лежить в основі тарифів – то позиція президента багато в чому може вплинути на процес. Обіцяти, що це станеться через день-два – не може. Це процес, який буде не простим, цей процес доведеться пройти і Зеленському, і його команді, й українському народу.
Вам буде цікаво: Вибори 2019: опрацьовано 94.86% протоколів
– Кадрові питання. У вас є якісь ініціативи?
– Частина команди була представлена в четвер – це група експертів, яка бере участь в роботі Кабінету президента. Якщо ж ми говоримо про ключові призначення – ці позиції будуть озвучені пізніше.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами