- Україна зробила свій вибір. Як можна пояснити такий величезний розрив між кандидатами?
- Переважна більшість українських виборців продемонструвала своє несприйняття політики, сформованої в Україні з 1991 року. Для них Петро Порошенко був персоніфікованим символом політики, спрямованої на задоволення інтересів купки олігархів, котра ігнорувала потреби переважної більшості рядових громадян. А Володимира Зеленського сприйняли, як «нову людину», не пов'язану з попередньою політичною системою. Невдовзі побачать, хто стоїть за спиною нового президента, і чиї інтереси він насправді представляє...
- Як гадаєте, у чому феномен Зеленського?
- Феномен Зеленського полягає у тому, що виборцям запропонували імідж, сформований талановитими політтехнологами і донесений до аудиторії за допомогою телебачення. Реальну людину з її політичними поглядами (якщо вони є насправді!) побачити було неможливо.
Кожен прибічник Володимира Зеленського наділяв цей штучний імідж тими рисами, які хотів побачити у «доброго царя». А реалії життя зовсім інші, розчарування у цих вигадках неминуче.
Читайте ще: Переможцю виборів не вдалося об'єднати Україну – соціолог
- Чого у найближчий час можна очікувати від новообраного президента? Якими можуть бути його перші кроки?
- Виборці очікують від нового президента швидких і рішучих кроків, причому в тих сферах, які знаходяться поза компетенцією президента. Щоб відразу не відштовхнути від себе мільйони громадян з їхніми очікуваннями, новий президент має здійснити популярні кроки у межах компетенції, визначеної йому Конституцією. Найвигіднішими для нього виглядають законопроекти, спрямовані проти корупції. Можливо, з цього і почне.
- А як обрання нового президента відчують на собі чернівчани?
- Антикорупційні заходи переважна більшість чернівчан готова підтримати. Інша річ, наскільки вони виявляться дієвими: ми вже чули багато від попередньої влади слів про «боротьбу з корупцією». У цьому випадку шанси імітації, а не справжньої боротьби, також дуже високі. А як відчуємо зміну президента, важко відповісти - можливо, кожен по-своєму.
- Ігоре Григоровичу, чи зможе Володимир Зеленський закінчити війну на Сході?
- Зеленський цю війну не починав, не йому її закінчувати. Ключ до закінчення війни знаходиться у Москві, й головне питання - чи зможе Путін нав'язати новому президентові України мир на власних, російських умовах.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Результат виборів – свідчення низької політичної культури українців, - політолог
Ясно одне - до парламентських виборів, тобто до осені, ні парламент, ні уряд не дадуть президентові прийняти путінські умови. Можливо, росіяни погодяться на припинення вогню на час інтенсивних переговорів, але це будуть вирішувати вони.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами