Оскільки в Україну скоро прийдуть люті морози, варто дотримуватися порад медиків, щоб уникнути шкідливого впливу низьких температур на організм.
Переохолодження організму
Не всі знають, що від переохолодження можна постраждати навіть при плюсовій температурі. Погода з температурою нижче 7° тепла вже вважається такою, що може спричинити проблеми зі здоров’ям, пишуть Факти ICTV.
При переохолодженні першими починають замерзати пальці рук та ніг, а також вуха та ніс, які найменше захищені від холоду через тонкий жировий прошарок.
Спочатку замерзає шкіра, а вже потім підшкірний шар, судини, м’язи, нерви та навіть кістки. І для цього не потрібна наднизька температура. Переохолодження наступає, коли температура тіла знижується до 35° і нижче.
Як запобігти переохолодженню
Одягайтеся багатошарово – замість однієї теплої кофти накиньте кілька легких. Це допоможе попередити спітніння, яке дуже небезпечне на морозі.
Захищайте відкриті ділянки шкіри, вдягаючи рукавички, а ніс та вуха прикривайте шапкою, шарфом, піднятим коміром.
Якщо плануєте цілий день провести на морозі, то візьміть запасний одяг. Змінивши мокрий одяг на сухий можна уникнути переохолодження.
Читайте ще: Готуйте теплий одяг: ідуть снігопади та сильні морози
Ніколи не виходьте на мороз голодні, а якщо замерзли, то обов’язково з’їжте що-небудь. Найкраще підійде гарячий суп, чай чи кава. Якщо ви цілий день проводите на вулиці, намагайтеся кожну годину заходити у тепле приміщення.
Аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах, активно рухайте руками та ногами. Проте не потрібно перевтомлюватися, адже так ви тільки більше ризикуєте отримати переохолодження.
Чого не можна робити
Не можна торкатися металу голими частинами тіла, оскільки він дуже добре проводить тепло і миттєво забирає його у вас. При роботі з бензином на морозі потрібно використовувати водонепроникні рукавички, оскільки він теж швидко забирає тепло.
Також не рекомендується вживати спиртні напої на морозі, оскільки вони розширюють судини на поверхні тіла, через що людина швидко втрачає тепло. Крім того, алкоголь послаблює ваш власний контроль за ситуацією.
Нікотин не допоможе у боротьбі з холодом, оскільки він згубно впливає на стінки судин.
Вам буде цікаво: Рятувальники попереджають: температура може сягнути 25 градусів нижче нуля
Перша допомога при переохолодженні та обмороженні
При перших симптомах переохолодження (воскові плями та оніміння шкіри) потрібно негайно перейти у тепле приміщення. У такому випадку потрібно зігрітися, посидіти у теплому приміщенні кілька годин та поїсти.
При обмороженні потрібно негайно звернутися до лікаря. Якщо такої змоги немає, то потрібно перевдягнутися і загорнутися у теплі простирадла та ковдри. Обморожені ділянки тіла не можна чіпати.
Уражені ділянки потрібно зігрівати внутрішньо (накладати термоізолюючі пов’язки, вживати теплі напої).
У жодному разі не намагайтеся зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою, або біля гарячих батарей, оскільки це може призвести до значного поглиблення ураження. У будь-якому випадку, потрібно якомога швидше звернутися за кваліфікованою допомогою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами