Підрив Каховської ГЕС російськими окупантами 6 червня 2023 призвів до катастрофи. Наразі її наслідки ліквідували. 30 серпня штаб завершив роботу.
Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, пише Медіа агентство АСС з посиланням на ТСН.
Надалі екстрені служби контролюватимуть ситуацію за своїми напрямками.
Як зазначили у МОЗ, до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів. Йдеться про територію Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей. Загалом у них проживали 900 тисяч людей.
Без доступу до питної води залишилися майже 700 тисяч українців. Щоб запобігти спалахам інфекційних хвороб, доставили 148 тисяч тонн питної і технічної води. Окрім того, центр контролю та профілактики хвороб видали 237 тисяч таблеток для знезараження питної води.
Читати ще: На будівництво Каховської ГЕС потрібні шість років, - Укргідроенерго
Загалом вдалося сформувати 97 груп оперативного реагування. Мовиться про біологічні, хімічні та радіаційні загрози. Особливу увагу приділили погіршенню санітарної ситуації. Для цього розгорнули три інфекційних хаби. У них мали лікувати пацієнтів з підозрами на гострі кишкові інфекції та холеру.
«Ці заклади були забезпечені спеціальними наборами медикаментів, більше ніж три тисячі людей із гострою кишковою інфекцією були обстежені на холеру – холери не виявлено в жодному випадку», – додав Кузін.
Ба більше, фахівці дослідили понад 100 проб ґрунту на територіях Миколаївської та Херсонської областей.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами