Дірка в підлозі, дві свічки для освітлення, холодні нари, - у таких вагонах солдати супроводжують військову техніку.
Майже півроку «Донбас.Реалії» з’ясовували у чиновників і військових: коли ж умови перевезення солдатів стануть людськими? І ось, перший результат – презентація вагону нового зразка. Правда, всього в одному екземплярі, проте з освітленням, опаленням, туалетом і навіть душем.
Вагони-теплушки, в яких понад 50 років солдати змушені були супроводжувати військові вантажі на залізниці. По суті – звичайний товарняк, лише з кількома модифікаціями.
Читати ще: Набирають військовослужбовців до Національної гвардії
Дошки для нар, піч, димова труба, кочерга, совок, відро, ліхтар. Він, до речі, не електричний – для нього передбачені свічки: 100 грамів на 9 годин горіння. Ось що відрізняє теплушку від звичайного товарного вагона. Його зробили ще в середині минулого століття. І використовували досі.
«Я вдруге їду в цьому лайні, і в мене трошки дисонанс виникає. «Зеків» возять у плацкарті, а ми їдемо у цьому лайні», – каже військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Олександр Галкін.
Крім того, журналісти «Донбас.Реалії» ставали свідками розмов на підвищених тонах між представниками «Укрзалізниці» та Міноборони, коли кожен з них заявляв про те, що людські умови для солдат – поза зоною їхньої відповідальності.
Новий вагон для бійців, які супроводжують військову техніку, від «Укрзалізниці», врешті презентували журналістам.
До теми: Понад 80 санаторіїв готові прийняти учасників АТО
Усі роботи виконані за власні кошти силами філії «Укрзалізниці» – «Рефрижераторної вагонної компанії». Її представники розповідають, як облаштований новий вагон для вартових.«Тут котел знаходиться, система опалення, яка гріє побутові приміщення. Сюди ми підкидаємо вугілля і повністю опалюємо приміщення», – пояснює начальник філії «Рефрижераторна вагонна компанія» Алла Мисник.
У старій теплушці замість санвузла була дірка в підлозі в кутку вагона. Тепер же військовим обіцяють окрему ванну кімнату – з умивальником, туалетом і навіть душем.
«Зараз це, як то кажуть, двадцять перше століття, у порівнянні з тим, що було до цього», – начальник відділу служби військ ДУ ЗСУ Сергій Россовський.
Спати бійцям доводилося на дерев’яних нарах, з освітлення – лише ліхтар. Тепер спальні місця майже не відрізняються від тих, які є в будь-якому пасажирський купе.
«Це купе було обладнано на три полички, на вимогу військових ми зробили шість», – каже Алла Мисник.
У нових вагонах є повноцінна кухня з необхідними меблями, посудом і обладнанням.
Поки що залізничники зробили всього один такий вагон. Зразково-показовий. Тепер військові ретельно оглядають новинку та просять врахувати побажання. Серед них: світломаскування на кожне вікно, закріплення ґрат на вікнах, навісні замки на двері зсередини та запасні виходи.
«В цілому – задовольняє. Але останнє слово повинні сказати – простий солдат, офіцер, які будуть знаходитись в цьому вагоні», – каже Сергій Россовський.
Після доопрацювань, як стверджують в «Укрзалізниці», готові випускати по одному новому вагону в тиждень.
«Ці вагони раніше використовувалися для супроводження рефрижераторних поїздів, що перевозили різні продукти, які скоро псуються. Ця робота обійшлась «Укрзалізниці» у 204 тисячі гривень за один вагон. Проект був розроблений у найкоротші терміни. Тобто за тиждень був розроблений вагон і за два тижні він був обладнаний», – розповідає член правління ПАТ «Укрзалізниця» Сергій Михальчук.
Джерело: Радіо Свобода
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами