Міністерство економіки домовилося з міжнародними партнерами про виділення Україні 244 мільйонів доларів та спецтехніки на потреби гуманітарного розмінування.
Про це написала перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко в колонці на «Українській правді», пише Медіа агентство АСС.
Серед донорів: США, Європейський Союз, Японія, Німеччина, Велика Британія, Норвегія, Швеція, Італія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада, Австрія, Швейцарія, Південна Корея, а також Фонд Говарда Баффета.
Окрім того, до кінця 2023 року Україна має отримати:
- 10 машин для розмінування хорватського виробника DOK-ING та ще 10 машин від Global Clearance Solutions;
- майже 200 піротехнічних машин;
- понад 600 металодетекторів;
- 50 підривних машин;
- індивідуальні набори для розмінування;
- вибухозахисні костюми;
- квадрокоптери;
- роботизовані системи для знешкодження боєприпасів.
Читати ще: Майже 700 людей загинули і травмувалися від мін в Україні
Свириденко розповіла, що міністерство також домовилося з DOK-ING та данською компанією HYDREMA про локалізацію їхнього виробництва в Україні. Вона наголосила, що важливо не лише розмінувати усю територію, але й прискорити цей процес.
«Це питання економічного відновлення, бо чим швидше ми повернемо в обіг потенційно заміновані землі, тим швидше на них розвиватиметься бізнес», — переконана міністерка.
Вторгнення росії призвело до створення в Україні найбільшого у світі мінного поля. Його площа становить 250 тисяч квадратних кілометрів. Це перевищує розміри Корейського півострова, Лаосу, Румунії та Великої Британії.
Дослідження контент-маркетингової агенції Top Lead свідчить, що втрати української економіки через замінування полів щорічно сягатимуть до 800 мільйонів доларів.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій створила інтерактивну карту територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Переглянути карту, повідомити про вибухівку чи мінування можна за посиланням.
Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках. Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч та повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами