Про це розповів в інтерв'ю Голосу Америки Петро Котін, президент української державної атомної компанії «Енергоатом», оператора ЗАЕС.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
«Персонал просто в постійній надії, що це (деокупація - ред.) нарешті станеться, і просто чекає та просить допомоги», - сказав Котін.
За його словами, «рівень божевілля у цих окупантів різний». Посадовець побоюється їхніх намірів і планів, оскільки на станції багато ядерного матеріалу – шість атомних енергоблоків, шість реакторів, заповнених паливом, ядерне паливо. Крім того, є шість заповнених басейнів відпрацьованого палива, кожен поруч із реактором. При їх пошкодженні можливий викид радіації.
Наші новини є у Facebook
Залежно від масштабів пошкодження може йтися про локальне забруднення або навпаки - про «масштаб Чорнобиля або розмір Фукусіми». А далі вже залежатиме лише від погодних умов і напрямку вітру, який розноситиме забруднення, попереджає Котін.
Він також розповів, що з часу окупації на Запорізькій атомній електростанції було шість відключень, а це дуже небезпечно для станції.
«Це ніби перший етап події, яка сталася на Фукусімі», - порівняв Котін.
Тоді під час землетрусу японська станція втратила зовнішнє живлення. А через 30 хвилин прийшло цунамі і всі дизельні генератори, які підтримували живлення, затонули й перестали працювати. «У Запоріжжі ми проходили цей перший етап шість разів», - сказав Котін про захист.
Він також зазначив, що російська окупація Запорізької атомної електростанції «постійно посилюється», окупаційна влада перетворює окуповану ЗАЕС на військову базу. За його словами, кількість російських військових на ЗАЕС постійно збільшується і тепер перевищує чисельність персоналу. Зараз російських військових там майже 2500, тоді як раніше їх було близько 500, сказав Котін.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами