Дмитру 42 роки, він служить прикордонником з 2007 року. Разом з ним несе службу собака Накі. Чотирилапий напарник допомагає розпізнавати різні наркотики, пише Медіа агентство АСС.
«А вона дає позначку: сідає і завмирає, дивиться на те місце, звідки відходить запах наркотичних речовин», - каже Дмитро Рудий, прикордонник.
Після повномасштабного вторгнення рідні Дмитра із Накі опинились в окупації на Харківщині.
«Я був тоді у самому місті Харків, а мої діти і мама знаходились у селі Гопківка. Тоді, 24 лютого, коли все це почалось, я не зміг їх забрати вчасно, і вони там 80 діб пробули в окупації. Потім виходили пішки, два дні ішли, ночували десь у лісі. І забрали її з собою, вона з ними ішла», - каже Дмитро Рудий, інспектор прикордонної служби, кінолог.
Тим часом Дмитро із побратимами-прикордонниками та військовими інших підрозділів цілодобово чергували на блок-постах, тримаючи оборону Харкова.
Отримуйте новини в Telegram
«Гелікоптери заходили, відпрацьовували по нас, і артилерія працювала. Останнім часом дронова війна, це страшне насправді. Тримав мене – мій дім. Харків – це мій дім, і бігти мені нікуди. А віддавати свій дім, свою рідну Батьківщину мені дуже не хотілось і цього просто неможливо бути. Це українське місто, і Харків стояв, і буде стояти. Він є і буде завжди», - додав Дмитро.
А після деокупації Харківщини прикордонники обороняли інші бойові позиції. Важко, розповідає кінолог, було побачити, що російські війська зробили із рідним домом. Його не залишилось – лише цегла.
Наразі прикордонники, які здобули бойовий досвід, працюють у Чернівецькому прикордонному загоні. Це одна з найбільших ділянок державного кордону Західного регіонального управління із Молдовою та Румунією, має протяжність 404 кілометри.
«Усі відділи прикордонної служби Чернівецького прикордонного загону укомплектовані особовим складом як мобілізованим, так і тим, що до нас приходить після виконання активних бойових дій на Східних, Південних ділянках нашої країни. Тобто, військовослужбовці, які вели бойові дії, через певний період знімаються звідти, їх замінюють інші зведені загони, які несуть бойове чергування на лінії зіткнення», - коментує Костянтин Лісник, старший офіцер пресслужби Чернівецького прикордонного загону.
Війна, кажуть прикордонники, змінила ставлення до обраної професії. На жаль, багато хлопців та дівчат заплатили за незалежність України і свободу кожного із нас найвищу ціну.
Авторка: Вікторія Мельник, студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами