У яких випадках і як правильно написати пояснювальну записку в школу, повідомляють Факти ICTV.
Батьків можуть попросити написати записку в школу у двох випадках:
Важливо розуміти, що це не просто забаганка вчителів, яку можна проігнорувати (особливо у першому випадку). Адже навчальний заклад зобов’язаний повідомити про відсутність учня або учениці в Національну поліцію та у Службу в справах дітей, якщо вони не відвідують школу без пояснення причин.
Тож аби уникнути неприємних наслідків, повідомте класного керівника, якщо ваша дитина захворіла або не відвідує школу з поважних причин.
Читайте новини в Telegram
Довідка від лікаря про хворобу та письмове пояснення батьків про причину відсутності дитини мають рівну юридичну силу – про це йдеться у постанові Кабінету міністрів України №684 від 2017 року.
При цьому пояснювальна записка від батьків у навчальних закладах прирівнюється до довідки лікаря у разі, якщо дитина пропустила не більше 10 днів. У іншому випадку навчальний заклад має повне право попросити довідку від лікаря.
Класні керівники з’ясовують причини пропусків уроків та збирають документи для звіту. Щомісяця вони подають дані про пропуски, які потім зберігаються в особистих справах учнів протягом навчального року.
Читайте ще: Майже півсотні дітей на Буковині не пішли до школи: в службі дітей розповіли, чому
У діловодстві існує декілька загальних правил, яких варто дотримуватися у написанні пояснювальної записки, зокрема і в школу:
На початку пояснювальної записки йде “шапка”. У ній вказується прізвище та ініціали класного керівника дитини. Також треба написати прізвище, ім’я та по батькові у родовому відмінку того з батьків, хто складає документ. І заголовок документа – “Пояснювальна записка”.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами