Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» розповів міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, пише МА АСС з посиланням на Укрінформ.
«Як мінімум вони в кожній області повинні запрацювати. Є області, які запустили (мобільні аптечні пункти - ред.), в Черкаській області проходить ліцензування ще одна аптечна мережа і буде ще один мобільний аптечний пункт. У Рівненській області також очікуємо найближчим часом», - розповів Ляшко.
Окрім цього, як додав міністр, зараз триває підготовка до запуску мобільного аптечного пункту в Сумській області, до цього проєкту долучені спеціалісти, які допомагали реалізовувати такий проєкт в Харківській області.
Також, за словами Ляшка, зараз розробляється маршрут для мобільного аптечного пункту в Чернігівській області, його презентують аптечним мережам.
Дивіться нас на YouTube
Як зазначив міністр, обслуговування мобільних аптечних пунктів, а також заробітна плата працівникам - це відповідальність аптечних мереж, які доєдналися до проєкту. У Черкаській області мобільний аптечний пункт створило КП «Фармація», ще декілька пунктів буде створено за кошти донорів в межах окремих проєктів міжнародної технічної допомоги.
«Але лікарські засоби, які відпускаються по електронних рецептах за програмою «Доступні ліки», оплачує держава через контракти з НСЗУ», - сказав Ляшко.
Наступним етапом забезпечення доступності лікарських засобів, за його словами, буде спільний проєкт МОЗ з АТ «Укрпошта», яка отримала ліцензії від Держлікслужби як на оптову торгівлю, так і на відпуск лікарських засобів як поштовий оператор. Ще один проєкт з Укрпоштою, додав Ляшко, - можливість замовити лікарські засоби через сайт або за телефонним дзвінком та доставка їх у найближче відділення Укрпошти або на домашню адресу замовника.
Як повідомлялося, у січні 2024 року в Харківській області запрацював перший мобільний аптечний пункт, маршрут якого охоплює 80 населених пунктів. У лютому в Черкаській області запустили мобільний аптечний пункт, який охоплює 36 населених пунктів. Мобільні аптечні пункти відпускають як безрецептурні, так і рецептурні лікарські засоби, у тому числі за програмою «Доступні ліки» за електронним рецептом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами