Скіфське золото – колекція з більш, ніж 2 тис. предметів, які використовувалися для оформлення виставки «Крим: золото і секрети Чорного моря», що проходила з лютого по серпень 2014 року у Музеї Аллард Пірсона в Амстердамі. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНН.
Читайте також: Танці і частування: у музеї просто неба в Чернівцях відкрили дві нові хати (ФОТО)
Невизначена ситуація з колекцією виникла після окупації Росією українського Криму в березні 2014 року.
«Свої права на експонати, вивезені з півострова, заявили музеї окупованого Криму і Україна. У зв’язку з цим Університет Амстердама, який курує роботу Музею Аллард Пірсона, призупинив процедуру передачі цінностей до досягнення домовленості між сторонами або вирішення питання в юридичному порядку», - пише видання.
У 2016 році Окружний суд Амстердама оголосив рішення – повернути експонати Україні.
Суд визнав, що предмети спірної музейної колекції є культурними цінностями, які незаконно перебувають на території Нідерландів. Суд наголосив, що музейні артефакти належать державі Україна, яка має право вимагати повернення музейної колекції на підставі положень Конвенції ЮНЕСКО.
Однак, рішення оскаржили. Апеляційний суд Амстердама 11 березня 2019 року розпочав розгляд апеляційної скарги музеїв окупованого Криму за рішенням про повернення в Україну «скіфського золота». У липні того ж року суд Амстердама відклав винесення рішення.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
У жовтні 2020 року в Амстердамі задовольнили клопотання України про відвід одного з суддів у справі про «скіфське золото». Як повідомили тоді у МЗС, відвід відбувся через сумніви щодо неупередженості судді.
22 квітня Апеляційний суд Амстердама відновив слухання у справі про «скіфське золото», призначивши нового суддю для розгляду справи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами