7 листопада сто років тому почалась побудова тоталітарної комуністичної держави
"Сьогодні відзначаємо 100- літття більшовицького перевороту, який привів до влади в колишній Російській імперії групу радикальних популістів та терористів. З цього дня почалося втілення в життя одного з найтрагічніших соціальних експериментів в історії людства - побудови тоталітарної комуністичної держави. Україна стала першою жертвою більшовиків, які завоювали нашу державу в результаті військової агресії. Україна була для комуністів випробовувальним майданчиком на якому тестувалися методи встановлення тотального контролю над суспільством, які згодом експортувалися в Європу та світ. Тому українці мають нині обов‘язок та місію застерігати світ перед небезпекою реабілітації та реанімації комуністичного режиму, спроби яких спостерігаються нині в Росії", - написав Голова Українського інституту національної пам`яті Володимир В`ятрович.
7 листопада, річниця "Великої жовтневої соціалістичної революції", була колись найважливішим святом у радянському святковому календарі - навіть більшим за Перше травня та День Перемоги. Паради, хорові виступи, феєрверки.
Зараз, до 100 річниці ..., у той час, як у багатьох країнах відбуваються виставки та конференції з нагоди "події сторіччя", на місці безпосередніх подій у Росії панує головним чином безпорадність та байдужість. Ідею провести на Двірцевій площі у Санкт-Петербурзі інсценування "штурму Зимового палацу" відхилили, пише видання Deutsche Welle.
Журналісти DW також пройшлись слідами Жовтневої революції у Києві.
Читати ще: Кривавий квітень 41-го. 3 тисячі людей розстріляли радянські прикордонники
Довідково: Прихильники більшовиків 100 років тому (за старим стилем – 25 жовтня) зі зброєю в руках захопили Зимовий палац (на той час резиденція Тимчасового уряду) та всі стратегічні пункти Петрограду і влада фактично опинилася у їхніх руках. У цей же час відбувався з’їзд Рад. Під час з’їзду Ленін й заявив про перехід влади у Росії в руки більшовиків.
На місці проголосили "Декрет про мир". Ним обіцялося укласти сепаратний мир з німцями. Тут же прийняли рішення, що уся поміщицька земля буде розділена між селянами. Звісно ж, безкоштовно.
Питання України, як і інших країн, що входили до складу імперії, вирішили у "Декларації прав народів Росії". Основною ідеєю документу було: об’єднання трудящих різних національностей для спільної боротьби проти "експлуататорів" за побудову комуністичного суспільства. Тож про створення вільних і незалежних демократичних держав не могло бути й мови. Від одних окупантів Україна перейшла у руки одразу інших. І, як з’ясувалося вже дуже скоро, до ще більш жорстоких та кровожерливіших…
Фото: Пам`ятник жертвам комунізму в Празі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами