Верховна Рада ратифікувала Угоду про спільне виробництво фільмів і співробітництво у сфері кінематографії між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль.
Нагадаємо, що у 2009 році Україна приєдналася до Європейської конвенції про спільне кіновиробництво, а в 2012 році було ратифіковану угоду про спільне виробництво фільмів з Францією. Також, на сьогоднішній день ДержКіно України опрацьовує питання стосовно підписання аналогічних угод з Італією, Грузією, Китаєм, Індією, Аргентиною та Канадою.
"Що дає ця ратифікація? Ми підписали угоду про європейське спільне виробництво, але Ізраїль не є частиною Європи. Ратифікувавши цю угоду ми відкриваємо шлях українським митцям до можливості отримання коштів від Держави Ізраїль, Мінкульту Ізраїлю, до залучення українських акторів в фільмах ізраїльського виробництва. Для нас це підтримка не лише співпраці з Ізраїлем, але й українського кіно", - повідомив голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.
Вам буде цікаво: Фільм про буковинку — лідер за номінаціями на "український Оскар" — Першу Національну Кінопремію
Відповідно до пояснювальної записки за підписом міністра культури України Нищука реалізація закону не потребуватиме додаткових видатків державного бюджету України.
Так, прийняття даного закону дозволить набути чинності вищезазначеної угоди та сприятиме двостороннього культурного співробітництва у сфері кінематографії між Україною та Ізраїлем. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада України підтримала раніше ветованого законопроекту №3081-д "Про державну підтримку кінематографії в Україні" з пропозиціями президента України Петра Порошенка. Так, згідно із законом, передбачаються щомісячні відрахування операторами лотерей.
Читати ще: Один із найбільших онлайн-кінотеатрів FS.TO запрацював на новому домені — ЗМІ
В ефірі телеканалу ZIK Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко розповів , що раніше один український фільм можна було знімати більше п’яти років. Та зараз, завдяки зростанню державної підтримки, ця тенденція відходить в минуле.
«Не лише зростає сума виплат, а й надають їх без затримок. Раніше значну кількість форс-мажорів створювало те, що держава давала гроші не тоді, коли було потрібно, а коли вони у неї були. А кіно – це сезонна історія. Якщо ти зупинив процес, відновити його вже надзвичайно важко», – розповів Іллєнко.
Та зараз кінематограф уже не відчуває таких значних проблем. Навіть більшість фільмів, які потраапили на цей «переломний період» уже завершені.
«Цього року, лише за підтримки Держкіно, буде створено близько десяти повнометражних фільмів, які продемонструють нового українського героя. Сподіваюсь він сподобається глядачам», – розповів Іллєнко.
До того ж українські стрічки можуть конкурувати із закордонними, адже не поступаються якістю. Це продемонстрував мультфільм «Микита Кожум’яка», прем’єра якого відбулась минулого року. Та все ж існує проблема, не пов’язана із якістю кіно – аудиторія відвикла від вітчизняних фільмів.
«Протягом багатьох років українських стрічок не було у прокаті. Тож є нюанси, пов’язані із виходом продукту на ринок. На справді – це виклики, на які можна дати гідну відповідь. Тож сподіваюсь, із кожним роком наших прем’єр виходитиме все більше і вони не ставатимуть таким здивуванням для глядача», – зауважив експерт.
Окрім того, за підтримки Держкіно, почали знімати досить багато фільмів на військову тематику.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами