Протягом місяця одна сім'я витрачає на харчування 50,3% заробленого, пише Експрес. Водночас, за підрахунками Держстату, на непродовольчі потреби йде 28,8% доходів, на оплату компослуг — 13%. Останній показник вищий у містах.
Якщо говорити про конкретні цифри, то на харчі та безалкогольні напої українці витрачають у середньому 3257 гривень на місяць. 93 гривні йде на спиртне, 162 гривні — на цигарки.
Одяг і взуття забирають з гаманців одного домогосподарства 419 гривень, комуналка — 1213 гривень, транспорт — 249 гривень.
- Вартість продовольчих товарів в Україні, на відміну від зарплат, зростає дуже стрімко. Нині у нас ціни на харчі наближаються до цін у західних країнах, а зарплати значно нижчі, — каже Олексій Дорошенко, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж. — Порівняйте: у нас мінімальна зарплата становить приблизно 112 євро. Поляки тим часом заробляють щонайменше 453 євро на місяць, іспанці — 826 євро, британці — 1398 євро, німці — 1498 євро.
Читайте ще: Прогноз осінніх цін на продукти: вартість зростатиме стрімко, проте стабільно
- Наскільки більше українці витрачають на продовольчі товари, порівняно з жителями інших держав?
- За даними американських аналітиків, у Білорусі на продукти харчування витрачають 36,2% доходів, у Росії — 29,9%, в Угорщині — 18,3%, у Польщі — 16,5%, у Німеччині — 10,6%, а у США — 6,3% (з них 3% іде на харчування вдома та приблизно стільки ж на харчування поза домом, тобто у ресторанах, кафе і так далі).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами