У Центрі інформбезпеки кажуть, що в такий спосіб окупанти хочуть підірвати довіру українського суспільства до влади, «маніпулюючи нібито програною битвою за Бахмут і тим, що союзники залишать нас із ворогом напризволяще».
«Насправді це не так: Сили оборони міцно стоять у Бахмуті, а командувач Сухопутних військ Сирський постійно приїжджає на позиції. Захід продовжує постачати нам зброю і техніку у великих обсягах, скоро її застосують під час контрнаступу», — стверджують у Центрі.
За даними Центру, фейки розповсюджують через новостворені сторінки, без опису та наповнення, які зазвичай мають нейтральні назви. Це дозволяє уникати додаткової уваги з боку компанії Meta під час проходження модерації, адже першим етапом іде перевірка автоматизованими системами.
Також облікові записи, з яких створюються такі кампанії, використовують IP-адреси інших держав. Прикладом такої практики є рекламна кампанія, запущена на IP-адресі з Мексики, а в рекламному акаунті валюта для способу оплати — мексиканські песо.
У Центрі інформбезпеки радять скаржитися на такі публікації. Для цього їх потрібно відкривати, натискати «more» у правому верхньому куті, а тоді «Поскаржитись на публікацію more». У списку слід обрати варіант, який найточніше описує порушення Норм спільноти.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами