"Дифтерія - це небезпечна хвороба і в Україні низький рівень вакцинації проти неї. Коли ми прийшли в МОЗ було 20% вакцинованих, зараз понад 65%. А треба, аби було 95%", - розповіла Супрун. За її словами, вакцинуватись мають не лише діти, а й дорослі.
Зазначається, що дітям роблять щеплення проти дифтерії на 2-му, 4-му, 6-му, 18-му місяці життя, потім у 6 років. Від 16 років вакцинуватись треба кожні 10 років.
"Від сьогодні місяць щеплень проти дифтерії для дорослих. Зверніться до сімейних лікарів і дізнайтесь, коли було останнє щеплення від цієї хвороби, адже від дифтерії може померти 3% тих, хто захворів на неї", - підсумувала очільниця МОЗ.
Після спалаху кору Україна стоїть на порозі ще одної небезпечної інфекційної хвороби – дифтерії. За словами відомого лікаря Євгена Комаровського, ця інфекція є небезпечніша від кору, адже смертність від дифтерії складає 50%.
Довідково: Дифтерія – гостра інфекційна хвороба. Переважно вона вражає органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також надниркових залоз. На місці, яке вражає інфекція, виникає запальний процес з фібринозним нальотом.
Шляхи зараження
Мікроб дифтерійна паличка є збудником дифтерії. Найчастіше дифтерія поширюється при чханні, кашлянні чи диханні, заразитись нею можна також через посуд, іграшки, канцелярські товари, та інші речі, яких торкався носій.
Різновиди дифтерії
Враховуючи місця ураження дифтерійною інфекцією, виокремлюють такі форми захворювання:
Три останні форми трапляються вкрай рідко. А от найпоширенішою є форма дифтерії мигдалин.
Симптоми
Перші симптоми дифтерії можуть нагадувати звичайну ангіну: біль у горлі, загальне погіршення самопочуття, підвищення температури тощо. При цьому при дифтерії на мигдалинах чи інших уражених інфекцією органах з’являється сіро-білий наліт. Коли хворий видаляє цей наліт, то рана починає кровоточити, а через деякий час наліт знову проступає.
Лікування
Хворих навіть з підозрою дифтерії одразу ж госпіталізують в інфекційний стаціонар. Основним методом лікування є введення пацієнту антитоксичної протидифтерійної сироватки. Щоправда, перед цим хворий проходить тести на чутливість до компонентів препарату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарні Буковини отримають безоплатні ліки для пацієнтів із вірусним гепатитом С
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами