Страсним тиждень називається тому, що в цей час згадуються останні дні земного життя Ісуса Христа, його зрада Юдою, побиття охоронцями і розп’яття на хресті. Всі події мають назву – страсті Христові. Про ще пише ІА АСС з посиланням на ТСН.
У православних календарях цей тиждень має назву «страсна седмиця».
Страсний тиждень - час випробувань для кожного вірянина. На страсний тиждень вірянин, особливо той, який тримає піст, може зіткнутися із різними несподіваними ситуаціями: труднощі та проблеми вдома чи на роботі, навіть дорогою додому чи до офісу, будь-де. Якщо сприймати це максимально спокійно і з молитвою, утримуватись від агресивних відповідей, швидких емоційних рішень, тоді ці ситуації зникнуть так само раптово, як і виникнули, пише видання.
Можливо, хтось буде вас провокувати на необдумані вчинки. Жодних рішень не варто ухвалювати на емоціях і без молитви. У Бога все поступово. Постійно згадуйте Христа, його проповіді. Якщо не знаєте, як відповісти чи що зробити, згадайте, що Христос зробив би на вашому місці.
Отримуйте новини в Telegram
Прийміть усі випробування та провокації - як ваш духовний іспит на смирення.
Головне – витримка, мир у серці і спокій, які можливо тримати лише завдяки молитві.
Якщо дозволяють карантинні умови, краще у ці дні відвідати храм. Хоча б у Чистий четвер, п’ятницю та у Великодню ніч (богослужіння проти неділі).
Перш за все, треба суворо дотримуватися правил Великого посту. Тим, хто до цього не постував, бажано спробувати витримати хоча б цей тиждень.
Кожен день страсного тижня згадує конкретні події з життя Ісуса Христа.
Так, великий понеділок – історія про прокляття Ісусом Христом смоковниці (фігове дерево, що не мало плодів). Це сталося на шляху Христа в Єрусалимський храм.
Великий вівторок – це останні повчання Ісуса Христа в Єрусалимському храмі. Притча про виноградаря, про покликаних та обраних, а також про десять дів.
Читайте також: Не більше 20 прихожан у храмі: рекомендації на Великодні свята
Велика середа – вечеря у Віфанії, на якій жінка помазала Ісуса Христа дорогоцінним миром.
Великий або Чистий четвер – Таємна Вечеря Христа з учнями, на якій Ісус омив ноги своїм учням і вперше показав, як треба виконувати Євхаристію (Причастя): дав учням своє тіло та кров у вигляді хліба й вина.
Бажано у Великий четвер відвідати храм, сповідатися та причаститися. У Великий четвер Юда зрадив Христа, взявши 30 срібняків, та показав місце, де перебував його Вчитель.
Велика п’ятниця, або Пасха Розп’ята – арешт, суд, розп’яття та смерть Ісуса Христа.
У Велику п’ятницю ченці не вживають їжі, лише п’ють воду, а ще вважають цей день – днем тиші та молитви каяття за гріхи.
У Велику п’ятницю на вечірньому богослужінні з вівтаря у центр храму виносять плащаницю Христову та виконують чин поховання.
Велика субота – поховання Ісуса Христа. Згадка про те, як Христос спустився в пекло, переміг саму Смерть та забрав звідти грішників. У Велику суботу відбувається дуже красива літургія. На честь перемоги Христа над смертю, священники одягнені в біле вбрання. Плащаницю виносять на вулицю та хресним ходом обходять із нею навколо храму. Це вже підготовка до зустрічі Пасхи, яка відбувається в ніч проти неділі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами